در شهرستان مرزی استارا، ۱۵آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

۱۴ هزار مترمربع از اراضی ملی رفع تصرف شد

شبکه خبری گیلان 24: سرپرست اداره منابع طبیعی آستارا، از رفع تصرف ۱۴ هزار مترمربعی اراضی ملی خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کل عرصه های رفع تصرف شده را بیش از یک میلیارد تومان اعلام کردند.


تورج سفرکار  از رفع تصرف اراضی ملی در شهرستان آستارا خبر داد و اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا بیش از ۱۴ هزار مترمربع از اراضی ملی را از سه متخلف پس گرفتند.

وی افزود: متخلفان این عرصه ها را با سیم خاردار، فنس و پرچین محصور کرده بودند که براساس تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور و احکام قضایی، همه آثار تصرف جمع آوری و به منابع طبیعی بازگردانده شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اشاره به معرفی متخلفان به مرجع قضایی، تصریح کرد: کارشناسان ارزش کل عرصه های رفع تصرف شده را بیش از یک میلیارد تومان اعلام کردند.

سفرکار ادامه داد: همچنین یک متخلف در روستای صیادلر حدود ۸۵۰ مترمربع از اراضی ملی را با ارزش ریالی حدود ۸۵۰ میلیون تومان تصرف کرده بود که با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی متخلف به دادگاه منجر شد.

وی با اشاره به اینکه وسعت اراضی ملی آستارا حدود ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان جزو جنگل های هیرکانی استان گیلان است، خاطرنشان کرد: با جدیت در پی مجازات متخلفان هستیم و قانون در برخورد با این متخلفین از هیچ مجازاتی دریغ نخواهد کرد.

سرپرست اداره منابع طبیعی آستارا، همچنین از توقیف چوب آلات جنگلی خبر داد و گفت: به دنبال جنگل گردشی نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان آستارا، یک دستگاه نیسان با بار چوب آلات جنگلی قاچاق کشف و یک نفر در این رابطه دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

سفرکار اضافه کرد: حفاظت از انفال و منابع ملی در قانون اساسی وظیفه ای عمومی تعریف شده و همگان باید در صیانت از طبیعت کوشا باشیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ۱۴ هزار مترمربع اراضی ملی رفع ت صرف

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است