با حضور سعید محمد، ۲۹مهر ۱۴۰۰ ساعت ۵:۳۱

سومین شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی استارت خورد

شبکه خبری گیلان 24: در دومین روز از از سفر مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به استان گیلان عملیات اجرایی احداث شهرک صنعتی شماره ۳ منطقه آزاد انزلی آغاز شد.

 سعید محمد در جلسه شورای اداری منطقه آزاد انزلی با تاکید بر نقش مهم این منطقه در اقتصاد ملی بیان کرد.
علی اوسط اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست به لزوم توسعه زیرساخت‌های لجستیکی اشاره کرد و گفت: می‌توانیم این منطقه را به قطب صنایع تبدیلی و فناوری و گردشگری در شمال کشور تبدیل کنیم و برای دستیابی به این هدف نیازمند توسعه لجستیکی هستیم.
سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون مناطق آزاد هم در این نشست به نقش آفرینی منطقه آزاد انزلی در سطح ملی اشاره و گفت : منطقه آزاد انزلی با برخورداری از۲ بندر فعال و بزرگ به لحاظ اقتصادی در رشد شاخص‌های اقتصاد کشور بسیار تأثیرگذار بوده و اما این منطقه با موقعیت جغرافیایی ممتاز و استقبال سرمایه گذاران کوچکترین منطقه آزاد کشور است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد صفری نماینده رودسر و املش، پرویز محمد نژاد نماینده لنگرود، ابراهیم نجفی نماینده آستانه اشرفیه ، حسن محمد یاری نماینده تالش ، رضوانشهر و ماسال، رسول فرخی نماینده لاهیجان و سیاهکل و سیدعلی آقازاده نماینده رشت و خمام به افزایش نقش مناطق آزاد در شرایط تحریمی کشور ، جذب سرمایه گذاران خارجی و انتقال تکنولوژی و بهره گیری بیش از پیش از ظرفیت اتحادیه گمرکی اوراسیا از طریق منطقه آزاد انزلی اشاره کردند.
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بندرانزلی نیز با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در بخش توسعه اقتصاد دریا محور گفت : منطقه آزاد می‌تواند توسعه سرزمینی خود را در امتداد دریا ادامه دهد و با استحصال از دریا در صنایع آبزی پروری به رونق اقتصادی گیلان و کشور کمک کند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : سومین شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی استارت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است