استاندار گیلان، ۳۱شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۶:۱۵

تکمیل سد پلرود سرعت داده شود

شبکه خبری گیلان 24: استاندار گیلان گفت: دستگاه‌های اجرایی برای شتاب در تکمیل سد پلرود همراهی و هم‌افزایی مضاعفی داشته باشند.

تأکید بر هم افزایی مسئولان برای تکمیل سد پلرودبه گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مرکز گیلان؛ ارسلان زارع در جلسه بررسی روند احداث سد پلرود شهرستان رودسر با اشاره به نقش مهم سد پلدرود در تأمین آب منطقه افزود: احداث این سد علاوه بر تأمین آب مورد نیاز ۳۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری و باغ های چای، آب آشامیدنی شرق گیلان و انرژی، با حجم تنظیمی ۲۰۵ میلیون مترمکعب در مدیریت سیلاب نیز بسیار اثرگذار است.

وی گفت : لازم است دستگاه‌های مرتبط برای جلب رضایت مردم منطقه، مسئولیت‌های اجتماعی خود را ایفا کرده و در بهسازی و روکش آسفالت جاده، به منظور تسهیل تردد ساکنان، سرعت بخشند.
استاندار گیلان پیشرفت فیزیکی ۷۸ درصدی سد پلرود را نمایانگر پشت ‌سر گذاشتن بسیاری از مشکلات اساسی در روند ساخت این سد عنوان کرد و افزود: با انجام مسئولیت‌های اجتماعی برای جلب رضایت مردم و روستاهای همجوار توسط قرارگاه خاتم الانبیاء و مسئولان محلی و افزایش سه ‌برابری ماشین آلات و عملیات اجرایی سد، به طور قطع بیش از پیش همراهی اهالی منطقه نیز مضاعف می‌شود.
ارسلان زارع به تملک افزون بر ۲۹۳ هکتار از اراضی موردنیاز برای احداث سد اشاره و شرکت آب منطقه‌ای و کارفرمای سد را موظف به تعیین تکلیف باقیمانده اراضی و تسریع صدور مجوزها توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط کرد و گفت: بهسازی و روکش آسفالت جاده دسترسی موجود برای تسهیل تردد ساکنان تسریع شود.
محمد رستمی مدیرعامل هلدینگ نیروی قرارگاه خاتم الانبیاء هم گفت: اگر مشکلات نقدینگی برطرف شود سد پلرود تابستان سال آینده به صورت آزمایشی آبگیری می شود.
جواد زارع پور معاون برنامه‌ریزی و توسعه راهبردی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) هم به 6 طرح در دست اجرای قرارگاه خاتم در گیلان اشاره کرد و از عزم این قرارگاه برای تکمیل این طرح ها خبر داد.
حجت‌الاسلام صفری نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز بر حل مشکلات زیست محیطی و منابع طبیعی طرح سد پلرود تأکید کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : تکمیل سد پلرود سرعت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است