۱۹خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۳:۳۷

83.4 درصد داوطبان شوراهای گیلان تایید شدند

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: رئیس ستاد انتخابات گیلان، با اشاره به تایید صلاحیت ۱۴۶۱ نفر از داوطلبان شورای اسلامی شهر معادل 83.4 درصد در استان، گفت: بالغ بر ۹۳.۸ کاندیداهای شورای روستا نیز تایید شدند.

محمود قاسم نژاد  با اشاره به اعلام اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان، اظهار کرد: برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر ۱۴۶۱ نفر معادل ۸۳.۴ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شدند و در روز اخذ رای به عنوان نامزد نهایی در رقابت حضور دارند.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۲۱۴ نفر برای شوراهای اسلامی روستا ثبت نام کردند، افزود: پس از بررسی صلاحیت ها، ۱۳ هزار و ۳۳۰ نفر یعنی بالغ بر ۹۳.۸ درصد نامزدها در این کارزار انتخاباتی حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان، ۲۰ خرداد زمان آغاز تبلیغات کاندیداها دانست و گفت: به مدت هفت روز مقررات مربوط به تبلیغات در استان اجرا خواهد شد و کاندیداها تا ساعت هفت صبح روز ۲۷ خرداد می توانند فعالیت انتخاباتی داشته باشند.

قاسم نژاد، از مشارکت بیش از ۶۰ هزار نفر نیروی انسانی در امر انتخابات ۲۸ خرداد در استان خبر داد و اضافخ کرد: انتخابات در شهر رشت به صورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد و در این راستا آموزش های لازم ارائه می شود.

وی ۸۹ روستا را دارای شورای اسلامی پنج نفره و ۲۰۸۳ روستا را دارای شورای اسلامی سه نفره دانست و یادآور شد: همچنین ۶۶۹۴ کرسی شورای اسلامی در کل استان گیلان برای روستاها وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، با اشاره به شرایط بهداشتی جامعه به دنبال شیوع بیماری کرونا، عنوان کرد: کاندیداها پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و به مقررات ابلاغ شده برای تبلیغات پایبند باشند.
زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : 83.4 داوطبان شوراهای گیلان تایید

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است