۱۹خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۳:۳۳

37 محصول کشاورزی گیلان بیمه شدند

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: معاون اعتباری و سرپرست خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان گفت : در سال زراعی جاری، ۳۷ محصول باغی، دامی و طیور، آبزیان و محصولات زراعی استان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفتند.

کاظم صفارحمیدی با بیان اینکه بیش از ۶۵ هزار کشاورز و باغدار استان محصولات خود را بیمه کردند، افزود: بیش از ۴۶ هزار شالیکار و ۳ هزار چایکار گیلان محصولات کشاورزی خود را تحت پوشش بیمه‌ای قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین پوشش بیمه‌ای سال زراعی جاری به شالیکاران اختصاص دارد، اضافه کرد: مدت پوشش بیمه‌ای از مهر هر سال تا پایان شهریور سال بعد است.

معاون اعتباری و سرپرست خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان با اشاره به تمدید بیمه ۳ محصول برنج، چای و ماهیان گرم آبی در گیلان، اضافه کرد: بیمه این محصولات تا پایان خرداد ادامه دارد و کشاورزان باید قبل از پایان این ماه به دفاتر خدمات بیمه‌ای در شهرستان‌های مختلف و یا شعب اصلی بانک کشاورزی مراجعه کنند.

وی با تاکید بر ضرورت بیمه محصولات کشاورزی، اضافه کرد: بیمه محصولات کشاورزی به عنوان یکی از راهکار‌های نوین برای مقابله با خسارات کشاورزی و جبران کاهش درآمد کشاورزان بسیار مهم است.

معاون اعتباری و سرپرست خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان با بیان اینکه تعرفه‌ها در شرکت بیمه‌ای هنگام بیمه کردن در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد، اضافه کرد: سقف غرامت بیمه برای محصول برنج ۵ تا ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : 37 محصول کشاورزی گیلان بیمه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است