انتخابات رشت الکترونیکی است، ۱۹خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۳:۰۸

نامزدهای انتخابات با کد داوطلبی شناخته می شوند

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: فرماندار رشت در جلسه داوطبان شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان رشت اعلام کرد: انتخابات این دوره شورا در رشت الکترونیکی خواهد بود و هر داوطلب با یک عدد سه رقمی " کد داوطلبی" شناخته می شود

علی فتح اللهی  امروز  چهارشنبه 19 خرداد در این باره توضیح داد: رای دهندگان باید به شعب رای گیری مراجعه و با ارایه کارت ملی شناسایی و با وارد کردن یک کد " عدد" به داوطلب مورد نظرشان رای بدهند. در پایان این مرحله که حدود سه دقیقه طول می کشد ، شناسنامه رای دهنده ممهور می شود.
به اظهار فرماندار، آموزش های لازم در این راستا از طریق صدا و سیمای استان با فیلم و انیمشین به مردم داده می شود تا با آمادگی لازم پای صندوق های رای حاضر شوند.
وی با تاکید بر اینکه بعنوان مجریان انتخابات عدالت و بی طرفی را کاملا رعایت خواهند کرد، تصریح کرد: انتخابات روز جمعه 28 خرداد از هفت بامداد شروع و 14 ساعت ادامه دارد که در صورت نیاز این زمان تمدید خواهد شد. فتح اللهی افزود: عالم محضر خداست و نباید در محضر خدا مرتکب معصیت و گناه شویم ، لذا مراحل انتخابات را با دقت و درستی به انجام می رسانیم و در حال حاضر همه عوامل و امکانات برای این هدف مهم آماده است.
فرماندار رشت با ارایه آماری در خصوص انتخابات این دوره اظهار  کرد: از شهرستان رشت 390 نفر و از شهر رشت 288 نفر کاندیدای انتخابات هستند که برای رشت مرکز استان 11 نفر انتخاب و معرفی می شوند.
وی این را نیز یاد آور شد که در انتخابات الکترونیکی  امکان اشتباه اسامی وجود ندارد و با ورود کد مشخصات و تصویر داوطلب بر روی صحنه  ظاهر شده و رای گیری صورت می گیرد.
فرماندار شهرستان رشت در این جلسه داوطلبان انتخابات را از ارتکاب تخلف و جرم انتخابات منع کرد و گفت: براساس قانون بنرها و آگهی های تبلیغاتی باید در محل های پیش بینی شده نصب شود. هم چنین اندازه بنر ها یک متر در 70 سانتی متر است و نباید بزرگتر باشد . نصب بنرهای بر روی تابلوهای عمومی و دیوار خانه های شهروندان و ادارات ممنوع است.
فتح اللهی در خصوص قطعی برق هم متذکرشد: برای جلوگیری از قطعی وزیر کشور به وزیر نیرو نامه نوشته است و ما نیز تلاش می کنیم حوزه های انتخابیه را به موتور برق مجهز کنیم تا خللی در انتخابات ایجاد نشود.
در این جلسه در سالن اجتماعات فرماندهی انتظامی گیلان در میدان انتظام " رازی" سرهنگ قاسمی فرمانده سپاه رشت و اقای رمضانی رئیس هیات نظارت شهرستان رشت درباره امنیت انتخابات، عدم تخلف داوطلبان و رعایت قوانین مطالبی عنوان کردند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نامزدهای انتخابات با کد داوطلبی شناخته

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است