3شهرستان همچنان نارنجی هستند! ۱۸خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲:۴۸

14 شهرستان گیلان زرد کرونایی شد

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تغییر رنگ کرونایی ۱۴ شهر گیلان به زرد، گفت: فقط شهر‌های رودسر، رودبار و آستانه اشرفیه نارنجی هستند و بقیه شهر‌های گیلان زرد شده اند.

دکتر آبتین حیدرزاده با بیان اینکه با همت مردم و مشارکت اصناف، کرونا در گیلان روند نزولی را طی می‌کند افزود: وضعیت گیلان همچنان شکننده ست و شهروندان باید دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.
وی با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون گروه‌ها و رده‌های سنی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در استان، افزود: حتی کسانی که واکسن زده‌اند هم مراقب باشند چرا که ممکن است انواع پیشرفته‌تری از کرونا در کمین باشد.
در واقع اکثریت مردم گیلان به خصوص در مناطق شهری به ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی عادت کرده اند ، اما با ورود مسافران که یک چشمه آن را در تعطیلات  عید مشاهده کردیم ، اوضاع استا ن به سرعت به هم می ریزد.
به فصل امتحانات نزدیک هستیم و با پایان امتحانات عده زیادی از مردم کشورمان به علت خنک بودن هوا در گیلان و بارش های پراکنده و بهره مندی از دریا به این استان سفر می کنند. شایسته است مدیران اجرایی و بهداشتی از هم اکنون در این راستا چاره اندیشی کنند.

زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : 14 شهرستان گیلان زرد کرونایی شد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است