استاندار گیلان، ۹خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۶:۵۵

نهاد‌های فرهنگی برای پیشگیری از آلودگی هوا ورود کنند

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: استاندار گیلان در جلسه کارگروه مبارزه با آلودگی هوا گفت: لازمست نهاد‌های فرهنگی در کنار رسانه‌ها برای پیشگیری از آلودگی هوا نقش‌آفرینی موثری داشته باشند.

ارسلان زارع امروز در جلسه کارگروه مبارزه با آلودگی هوای گیلان بر ضرورت حفظ استاندار گیلان: نهاد‌های فرهنگی برای پیشگیری از آلودگی هوا، نقش‌آفرینی کنند.سلامت شهروندان، حفاظت از اشتغال موجود و پیشگیری از آسیب‌های ناشی از تغییر شرایط اقلیمی تاکید کرد و گفت: قانون هوای پاک از جمله قوانین مترقی برای توسعه جامعه و کشور محسوب می‌شود.
وی بر فرهنگ سازی و توجه بیشتر مردم به پیشگیری از آلودگی هوا و نقش آفرینی موثر دستگاه‌های فرهنگی، موسسات تحقیقاتی، آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی، رسانه ها، صدا و سیما و نیز دستگاه‌های متولی در راستای افزایش ضریب اطمینان استاندارد‌ها تاکید کرد.
استاندار با بیان اینکه دستگاه‌ها باید با همکاری و هم افزایی مضاعف نسبت به اقدامات کوتاه مدت و بلندمدت اهتمام ورزند، گفت: نظارت جدی بر کارت معاینه فنی تاکسی ها، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها از طریق اتحادیه تاکسیرانان و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و خودرو‌های شخصی با همکاری پلیس راهور و نیز پایش مستمر خودرو‌های دستگاه‌های اجرایی، می‌تواند در کاهش آلایندگی موثر باشد.
ارسلان زارع برخورد با شرکت‌های آلوده کننده هوا و اطلاع رسانی آن از طریق رسانه‌ها را نیز موجب بازدارندگی و پیشگیری از آسیب‌های آلایندگی توسط دیگر شرکت‌ها و مراکز پرخطر دانست.
زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نهاد‌های فرهنگی پیشگیری آلودگی هوا

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است