عده ای مردم بی توجه به هشدارها، ۱۳فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

گویی بعضی ها سرشان گوش ندارد

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: بی توجهی ها تا چه حد و چرا عده ای از خانواده ها به هیچ پیام و توصیه و هشداری توجه نکرده و جامعه ای را به زحمت می اندازند.

 امروز جمعه سیزده نوروز است و  گروه بسیار زیادی از خانواده های اغلب بومی و بعضا مسافران به مرکز استان گیلان،  از رشت به مناطق اطراف هجوم بردند تا سیزده نوروز را به در کنند.!  حجم زیاد خودروهای سواری، وانت، مینی بوس به اندازه ای بود که در ساعت 11  از سمت رشت به مناطق جیرده، لاکان، جاده انزلی و حومه، سنگر، سراوان، فومن و صومعه سرا و روستاهای و مناطق جنگلی و سبزه زارهای اطراف ترافیک سنگینی مشاهده شد. در این مسیرها خودروهای پلیس راهنمایی در فاصله های کم در دو سوی جاده های مستقر بودند تا با بی قانونی ها مانند سرعت و سبقت های بی جا جلوگیری کنند
در سراسر سبزه زارها، حاشیه جنگل ، حاشیه جاده ها و پیاده روهای بلوارهای شهری جمعیت موج میزند وخانواده ها باکودکان  وارد این نواحی شده اند..
به راستی چرا عده ای از مردم ما حتی به خاطر خودشان هم که شده ،به توصیه ها و هشدارها توجه نمی کنند و ظهر  روز سیزده نوروز تعداد مبتلایان کشور را یکبار دیگر از مرز 11 هزار عبور داده و مرگ و میر ناشی از کرونا را به عدد سه رقمی 117 نفررسانده اند. مگر این ها به اخبار مربوط به وضعیت مراکز درمانی و شرایط کادر درمانی توجه نمی کنند.؟ این گروه از مردم باید آگاه باشند که بعد از تعطیلات نوروزی باید  با انرژی در سال جدید وارد کار و تلاش شد در حالی که عده ای مستقیم یا غیر مستقیم به وسیله افرا د دیگر به کرونا ویروس مبتلا شده  و باید برای چند ساعت خوش بودن در طبیعت ، اگر سالم بمانند حداقل یک ماه را در بیمارستان و منزل تحت درمان باشند.
مردم عزیز و مهربان سرزمین مان ، شما را به خدا رعایت کنید. اگر در خانه بمانید بسیار عالی است و اگر دلتان خیلی تنگ سیزده بدر شد حداکثر با خودرو و با ماسک یک دوری در اطراف شهرهای بزنید و تمام. انشاء الله سال آینده سیزده را به طور کامل در دشت و دمن با خوشی و خرمی بدون آنکه هموطنی از طریق کرونا ویروس جان دهد- سپری کنیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : سیزده بدر تعطیلات عید

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است