استاندار خبر داد، ۱۱اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۳

گیلان امسال حدود600 میلیون دلار صادرات داشت

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: استاندار گیلان اعلام کرد: بازرگانان استان با استفاده از ظرفیت اتحادیه اقتصادی اوراسیا از ابتدای امسال تاکنون 592 میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشتند.

استاندار گیلان امروز در نشست توسعه صادرات غیرنفتی استان با تأکید بر لزوم استفاده شایسته بازرگانان استان از ظرفیت اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت : امسال 600 میلیون دلار صادرات غیرنفتی برای استان هدفگذاری شده بود که تاکنون 592 میلیون دلار آن محقق شده است.
 
ارسلان زارع یکی از مولفه‌های تحقق سیاست راهبردی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید را توسعه صادرات غیرنفتی عنوان و افزود : باتوجه به ظرفیت بالای استان در صادرات ، به این میزان هدفگذاری قانع نیستیم و برای سال 1400 ، هدفگذاری 720 میلیون دلاری مورد انتظار است.
وی گفت : افزایش پست اسکله‌ها و توسعه بندرانزلی و کاسپین می‌تواند موجب افزایش میزان صادرات به بیش از یک ‌میلیارد دلار شود.
 
استاندار به استفاده مطلوب گیلان از پیوستن به اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مقایسه با استان‌های دیگر اشاره کرد و افزود : گیلان با صدور 32 هزار فرم CT3 ، با مشارکت اتاق بازرگانی در طول 11 ماه امسال ، از تشکیل میز اتحادیه اوراسیا بیشترین بهره را برده است.
 
ارسلان زارع با بیان اینکه باید از ظرفیت بنادر انزلی و کاسپین با تکمیل کریدور شمال - جنوب و اتصال راه آهن بیشتر استفاده شود افزود : افزایش 82 درصدی صادرات کالا از بندرآستارا ، حاصل تلاش بازرگانان ، گمرک و بنادر استان است.
 
وی نقش محصولات کشاورزی استان در توسعه صادرات را بسیار موثر دانست و گفت : با پرداخت تسهیلات حمایتی به سرمایه گذاران برای توسعه صنایع تبدیلی و برندسازی ، می توانیم آن ها را تشویق به سرمایه گذاری کنیم.
 
ارسلان زارع بر ضرورت توجه بیشتر به تولید کالاهای صادرات محور گفت : باتوجه به امکانات و ارتباطات موجود در فضای سایبری ، می توان برای بازاریابی محصولات و معرفی آنان در شرایط کنونی بیش از گذشته تلاش کرد.
 
در این نشست ، ناظر گمرکات گیلان هم گزارشی درخصوص وضعیت تجارت خارجی استان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی هم گزارشی از آخرین وضعیت صادرات محصولات کشاورزی ارائه و تقویم نمایشگاهی سال 1400 نیز بررسی شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان 600 میلیون دلار صادرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است