مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان: ۲۹دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۸

پروژه تعویض سیم های خط دومداره پست لاهیجان 2 آغاز شد

شبکه خبری گیلان 24: مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان اعلام کرد، عملیات اجرایی پروژه تعویض سیم های 14 پایه خط دومداره پست لاهیجان 2 به طول تقریبی ۳/۵ کیلومتر آغاز شد.


بهمن داراب زاده» با اشاره به نقش مهم و حیاتی پست لاهیجان2 در تامین برق مشترکین این منطقه گفت: پست لاهیجان 2 با بار حدود 36 مگاولت آمپر، تامین انرژی برق مشترکین بخش زیادی از مرکز شهرستان لاهیجان و نواحی اطراف آن را برعهده دارد. حدود 14 پایه و سیم های خط این پست قدیمی تر بوده و در بارش های سنگین برف در سال های 83، 86، 96 و 98 به شدت آسیب دیده اند.
وی افزود: با پیش بینی اینکه در بارش های احتمالی برف امسال این خط دچار مشکل شود و منجر به اخلال در امر تغذیه پست و بی برقی بخشی از مشترکان شود، پروژه ای تحت عنوان برکناری و سیم کشی هادی های 14 پایه از خط دو مداره لاهیجان 2 – سیاهگلده، لاهیجان 2 – لاکان به طول تقریبی ۳/۵ کیلومتر تعریف شد.
مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان گفت: با توجه به اهمیت این خط، عملیات اجرایی این پروژه توسط پیمانکار پروژه آغاز شده است و پیش بینی می شود در بهمن ماه امسال این پروژه اتمام و به بهره برداری برسد.
داراب زاده گفت:شرایط بسیار پیچیده ای از نظر اجرای پروژه ها در استان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص استان، وجود دارد. شروع فصل بارندگی و تعدد روزهای بارانی، شالیزار بودن منطقه و عدم دسترسی آسان ماشین آلات به پای دکل ها از جمله مشکلات اساسی در اجرای این پروژه می باشد.
گفتنی است که پارگی سیم فاز وسط خط لاکان مابین دکل 2 و 3 که کلمپ شده است، پارگی سیم فاز بالای خط لاکان مابین دکل 4 و 5، پارگی سیم فاز بالای سیاهگلده و فاز بالا و پایین لاکان ما بین دکل 5 و 6، پارگی سیم فاز وسط و پایین خط لاکان مابین دکل 6 و 7 و پارگی سیم های دو فاز در سه نقطه و بانداژ شدن آن در چند نقطه از جمله مشکلات اساسی این خط بود که منجر به تعریف پروژه برکناری سیم های این خط شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان عملیات اجرایی پروژه تعویض سیم های خط دومداره پست لاهیجان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است