۲۹دی ۱۳۹۹ ساعت ۳:۴۸

جنگلهای گیلان همچنان می سوزد!

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان اعلام کرد: در مجموع ۱۰ هکتار از عرصه های جنگلی ارتفاعات استان گرفتار حریق شده است.


سرهنگ محمد قربانی لرد با اشاره به آغاز مجدد وزش باد گرم شدید و افزایش دما در استان گیلان، اظهار کرد: متاسفانه شاهد وقوع حریم در عرصه های جنگلی هستیم، اما با توجه به آمادگی نیروی حفاظتی و امدادی وضعیت تحت کنترل است.

وی با بیان اینکه شهرستان های لنگرود، رودبار، ماسال، سیاهکل، رضوانشهر و فومن درگیر آتش سوزی هستند، تصریح کرد: این حریق ها سطحی بوده و آسیب جدی به درختان پهن برگ ما وارد نشده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با اشاره به پیش بینی تداوم وزش باد تا فردا، اضافه کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان در کنار نیروهای امدادی و آتش نشان و بسیج مردمی آماده مقابله با حریق های احتمالی هستند.

قربانی لرد، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ فقره حریق در سطح استان داشتیم، یادآور شد: در مجموع ۱۰ هکتار از عرصه های جنگلی ارتفاعات استان گرفتار حریق شده است.

ناگفته نماند که از بامداد سه شنبه که بارش باران سراسر گیلان و مازندران  را فرا می گیرد جنگل های شمال به یاری حق از آتش سوزی رهایی می یابند.!!

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جنگلها گیلان همچنان می سوزد!

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است