استاندار گیلان در دفتر وزیر ارتباطات، ۲۳دی ۱۳۹۹ ساعت ۹:۰۶

مشکل اینترنت دانش آموزان روستایی حل شود

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: استاندار گیلان در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به ایام امتحانات، خواستار رفع مشکل دسترسی دانش‌آموزان و دانشجویان بویژه در مناطق روستایی به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات شد.


ارسلان زارع در دیدار با آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: در راستای پوشش ۲۰۵ روستای استان که به طور عمده از دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت محروم هستند، ایجاد ۴۶ سایت جدید به اپراتور دوم(ایرانسل) ابلاغ شده است.

وی افزود: همچنین با توجه به پیگیری‌های قبلی در خصوص ارتقاء ۶۰ سایت همراه اول به فناوری ۴G، تاکنون تنها ۱۰ سایت به فناوری مذکور ارتقا یافته‌اند.

استاندار گیلان با اشاره به نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان در دسترسی به شبکه ملی اطلاعات به ویژه در فصل امتحانات خصوصا در مناطق روستایی، خواستار شتاب در تکمیل پروژه‌های ارتباطی شد تا برخی از آنها در دهه مبارک فجر و مابقی تا پایان امسال به بهره برداری برسند.

وی همچنین گفت: مراحل طراحی، مکان‌یابی و فرآیندهای مرتبط پروژه‌های جدید اعم از طرح برق و فرآیند مجوز منابع طبیعی و ... آغاز شود تا به محض تامین منابع مالی و تجهیزات، پروژه‌ها به اجرا و بهره برداری برسند.

زارع در خصوص مرکز داده استان، حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان و پشتیبانی فزون‌تر از مخابرات بویژه بهسازی و روزآمد کردن تجهیزات و رفع مشکلات آن مجموعه تاکید کرد.
زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار گیلان وزیر ارتباطات اینترنت روستایی دانش آموزان دانشجویان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است