۲۲دی ۱۳۹۹ ساعت ۴:۱۳

420 میلیارد ریال برای اشتغال رشت پرداخت شد

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری رشت از پرداخت 42 میلیارد تومان تسهیلات جهت اشتغالزایی 850 نفر در سطح شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رشت با محوریت پیگیری تسهیلات اشتغال تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹9، در فرمانداری رشت برگزار شد.

سیده زهرا میراعلمی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری رشت  در این جلسه با اشاره بر عملکرد ادارات کمیته امداد و بانک های عامل، گفت: میزان تسهیلات تبصره ۱۶ به منظور اشتغال مددجویان کمیته امداد بالغ بر ۴۲میلیارد تومان می باشد و پیش بینی می شود با پرداخت کامل تسهیلات،  تعداد ۸۵۰ نفر اشتغال ایجاد شود.

وی با تشکر از مدیران بانکهای مسکن، رفاه کارگران،سپه به دلیل عملکرد خوب در جذب اعتبارات ، از مدیران سایر بانک های خواست: با جدیدت و پیگیری ویژه،  نسبت به پرداخت تسهیلات مربوطه اقدام  کنند

مهندس علی فتح اللهی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رشت که با حضور مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان و مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد با بیان اینکه امروز دغدغه اشتغال به عنوان دغدغه ای برای همه اقشار و خانواده ها تبدیل شده است، تاکید کرد: نگاه و رویکرد  همه دستگاه های اجرایی باید بر مبنای رفع موانع و مشکلات پیش روی سرمایه گذاری و اشتغالزایی، استوار باشد.

فرماندار رشت با اشاره به مزیت ها و فرصتهای طبیعی و انسانی شهرستان رشت، خاطرنشان کرد: باید از این فرصت ها به خوبی بهره بگیریم و به دنبال تقویت انگیزه افراد جهت استفاده از مواهب طبیعی در راستای کارآفرینی و توسعه اقتصادی باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر از این مواهب طبیعی و ظرفیت ها به درستی بهره بگیریم، مشکل بیکاری قابل رفع خواهد بود، افزود: علی رغم ظرفیت ها و طرح های خوبی که در راستای اشتغالزایی وجود دارد متاسفانه در برخی از موارد بوروکراسی اداری، مانع رسیدن این طرح ها به هدف اصلی آن می شود.

فرماندار رشت با بیان اینکه رفع معضل بیکاری نیازمند تغییر تفکر و اندیشه افراد استف متاسفانه در برخی از موارد شاهد نگاه تک بعدی و بخش نگر برخی از دستگاه های اجرایی هستیم که باید این رویکرد جای خود را به رویکر جامع و کارکردی بدهد.

مهندس فتح اللهی، ادامه داد: کمک به حل مشکل اشتغال، وظیفه همه دستگاه های اجرایی است و باید در این مسیر دست سرمایه گذران و کارآفرینان را بفشاریم و موانع موجود را از سر راه برداریم..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : معاون فرماندار رشت اشتغال تسهیلات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است