در سالن همایش های منطقه آزاد انزلی، ۲۱دی ۱۳۹۹ ساعت ۸:۰۳

آثار برگزیده ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر معرفی شدند

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: مراسم اختتامیه جشنواره رسانه ایی ابوذر با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت : امروز ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر با معرفی 44 اثر برگزیده به کار خود پایان داد.
سرهنگ دوم مهدی پارسا با اشاره به اینکه هزار و 386 اثر به دبیرخانه ارسال شده بود افزود : تولیدات رسانه ای امسال علاوه بر کیفی شدن از نظر کمی نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشت.
وی با بیان اینکه در این جشنواره از نفرات اول تا سوم بخش‌های خبر، تیتر، گزارش، مصاحبه، مقاله، یادداشت، عکس، کاریکاتور، اینفوگرافی، موشن گرافی و فیلم کوتاه تجلیل شد گفت : همچنین از پیشکسوتان رسانه ، خانواده های شهدا و صدا و سیمای مرکز گیلان برای برپایی یادواره های تلویزیونی شهدا قدردانی شد.
معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی هم در این جشنواره گفت : از آغاز انقلاب اسلامی رسانه ها در خصوص اطلاع رسانی آگاهی بخشی و جریان سازی نقش بسیار مهمی داشتند و در دفاع مقدس و دفاع از حریم ولایت هم به عنوان یکی از ابزار های مهم تاثیر گذار بودند.
مهدوی افزود : همه دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند تا وضعیت صنفی و اشتغال رسانه های استان وضعیت بهتری به خود بگیرد و در این امر همه باید پای کار باشند چون رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی وظیفه سنگینی را به عهده دارد.
وی گفت : فرق ما با همه رسانه های دنیا در صداقت و درایت و مسوولیت های انسانی است و رسانه های جمعی با تبیین نقش مناطق آزاد و به خصوص منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از مهم‌ترین بنگاه های اقتصادی کشور در جنگ اقتصادی کمک حال کشور خواهند بود.
همچنین نمایشگاه جانبی آثار برگزیده جشنواره ابوذر با نمایش آثار برتر هر یک از بخش‌های جشنواره در حاشیه سالن اجتماعات منطقه آزاد انزلی برپا شد
نفرات اول تا سوم بخش های مختلف جشنواره با رای هیات داوران به شرح زیر اعلام شدند.

اینفوگرافیک یکی از بخش‌های این جشنواره بود که محمد جمشیدی چناری از رسانه گیل سو با رأی داوران جشنواره موفق به کسب رتبه اول شد و رضا اکبری کتمجانی از خبرگزاری مهر و الیاس بشری از رسانه ندای گیلان به ترتیب دوم و سوم شدند.

در بخش موشن گرافیک، مهدی علینیا فعال فضای مجازی موفق به کسب رتبه اول در این بخش شد، داوران در این بخش کسی را شایسته دریافت رتبه دوم ندانستند و محمدجواد کوچک پور از سایت دیارمیرزا حائز رتبه سوم در این بخش شد.

در بخش عکس نیز با رأی داوران جشنواره، عباس عاشوری از سایت ۸دی حائز رتبه اول در این بخش شد و مهدی حسین نژادی از خبرگزاری میزان و حمیدرضا علیپور از خبرگزاری شبستان نیز به ترتیب به رتبه‌های دوم و سوم در بخش عکس دست‌یافتند.

در بخش فیلم نیز مهدی علینیا فعال فضای مجازی با رأی هیات داوران به مقام اول این بخش از جشنواره دست‌یافت، فاطمه احمدی از خبرگزاری فارس و امین زمان پور فعال فضای مجازی به‌صورت مشترک حائز رتبه دوم شدند و رضا اکبری کتمجانی از خبرگزاری مهر نیز به مقام سوم در این بخش دست‌یافت.

در بخش تیتر این جشنواره، مریم امدادی از خبرگزاری صداوسیما با رأی هیات داوران به مقام اول دست‌یافت، میلاد ابراهیمی از سایت آوای رشت ازنظر داوران حائز رتبه دوم در این بخش شد و سعید شفیعی ثابت از خبرگزاری فارس نیز به مقام سوم این بخش از جشنواره دست‌یافت.

در بخش مقاله، مریم امدادی از خبرگزاری صداوسیما با رأی هیات داوران به مقام اول این بخش دست‌یافت، رامین بشرویه از خبرگزاری ایسنا ازنظر هیات داوران حائز رتبه دوم و مهدیه شبرنگ از رسانه رخداد حائز رتبه سوم در این بخش شد.

در بخش یادداشت نیز، سینا هوشمند از سایت دیارمیرزا ازنظر هیات داوران حائز رتبه اول شد، سیدحسین رضویان از رسانه رخداد حائز رتبه دوم و آسیه سهرابی پور از رسانه آوای سبز به مقام سوم در بخش یادداشت این دوره جشنواره دست‌یافت.

در بخش خبر نیز سعید شفیعی ثابت از خبرگزاری فارس با رأی هیات داوران حائز رتبه اول شد، همچنین عزیز عاقبتی از خبرگزاری فارس حائز رتبه دوم و زلیخا صفری از سایت سفیر گیلان به مقام سوم این بخش از جشنواره دست‌یافت.

در بخش مصاحبه نیز سعید شفیعی ثابت با رأی هیات داوران به مقام اول این بخش از جشنواره دست‌یافت، ابراهیم آذرپور از رسانه گیل بان حائز رتبه دوم و زینب شهبازپور از سایت ۸ دی به ازنظر هیات داوران به مقام سوم این بخش جشنواره دست‌یافت.

در بخش گزارش نیز ازنظر هیات داوران فاطمه احمدی از خبرگزاری فارس به مقام اول دست‌یافت، مریم عباسی زاده از باشگاه خبرنگاران جوان به مقام دوم و حمیدرضا بزرگی از سایت گیل بان با رأی هیات داوران به مقام سوم این بخش از جشنواره دست‌یافت.

در بخش صداوسیما نیز مرضیه هاشمی با رأی هیات داوران به مقام اول و اعظم سائدی و مریم دورباش نیز به ترتیب به مقام‌های دوم و سوم در این بخش از جشنواره دست‌یافتند.‌.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : آثار برگزیده ششمین جشنواره رسانه ای

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است