همرزم شهید سلیمانی، ۱۲دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

سردار سلیمانی شخصیتی متواضع و دوست داشتنی داشت

همرزم شهید سلیمانی گفت: با معادلات مادی و ظاهری، می بایست در مقابل داعش صد درصد شکست می خوردیم، اما با طراحی درستی که سردار سلیمانی داشت، صد درصد پیروز شدیم.سردار محمدعلی حق بین در رویداد ملی - دانشجویی بزرگداشت سیدالشهدای مقاومت که تحت عنوان «سردار دل ها به روایت سردار فاتح نبل و الزهرا» از سوی معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان و با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برگزار شد، با بیان اینکه تجربه های دفاع مقدس و جبهه مقاومت باید در اختیار نسل های امروز و آینده قرار گیرد، اظهار کرد: در نیم قرن اخیر شاهد تغییر و دگرگونی معادلات و رویکردهای دنیا از یک سمت به سمت دیگر هستیم که عامل اصلی این تغییر و تحولات انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اعمال زور و قدرت جهانخواران و استفاده از ابزار نظامی برای تاثیرگذاری در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و حتی نظامی طی قرن های گذشته، افزود: نظام سلطه با توان بالایی که در عرصه نظامی ایجاد کرده بود، می خواست در همه دولت ها نفوذ کند و بر ملت ها اثرگذار باشد و به راحتی با حرکت دادن نیروهای نظامی خود به این هدف می رسید.

مسئول اداره آموزش رزمی تخصصی معاونت آموزش کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه جهانخواران به واسطه نفوذ خود در کشورها حتی رئیس جمهور عوض می کردند و قدرت نظامی خود را پشتیبان او قرار می دادند، گفت: به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هیمنه نظامی ابرقدرت های غربی کم کم رنگ باخت.

همرزم شهید سلیمانی، با اشاره به هزینه های سنگین نظام سلطه به ویژه آمریکای جهانخوار برای ایجاد ناوگان و تربیت و سازماندهی نیروهای نظامی در جای جای جهان، خاطرنشان کرد: بخشی از این ناوگان را نیروهای جوانی تشکیل می دانند که با وعده های اقتصادی همچون اقامت به عنوان نیروی نظامی آمریکا، از کشورهای خودشان به آمریکا هدایت می شدند. در واقع ابرقدرت ها برای فرار مغزهای علمی و نظامی زمینه سازی می کردند.

وی با بیان اینکه ابرقدرت ها کشورهای جهان سوم را گروگان گرفته بودند و از آنان به عنوان برده استفاده می کردند، یادآور شد: جهانخواران با توانمندی نظامی و اقتصادی خود علاوه بر نیروی کار، همه منابع و معادن کشورهای تحت سلطه را که می توانست به زندگی آنان رونق دهد و زمینه پیشرفت و ارتقای کشورشان را فراهم کند، به یغما می بردند.

توطئه های پیچیده غرب برای از پا درآوردن انقلاب اسلامی

حق بین، با اشاره به رضایت ظاهری مردم در دنیای غرب از امکانات و زیرساخت های این کشورها، ادامه داد: نظام سلطه با چپاول پول ملت های مظلوم، برای مردم خودشان زیرساخت های بهداشت و درمان ایجاد کردند و با بردن منابع و معادن آنان برای کشور خودشان آرامش و امنیت به ارمغان آوردند. در چنین شرایطی بود که شخصیت های علمی و سیاسی با سفر به کشورهای غربی، شیفته پیشرفت و توسعه غرب می شدند.

مسئول اداره آموزش رزمی تخصصی معاونت آموزش کل سپاه پاسداران، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همه رشته های نظام سلطه برای چپاول دنیا را پنبه کرد، گفت: استکبار جهانی و در راس آن آمریکایی ها در عرصه نظامی با قدرت تمام به مقابله با انقلاب برخاستند و لذا در گام نخست اقدام به سازماندهی منافقین کردند.

وی با اشاره به توطئه های پیچیده غرب برای از پا درآوردن انقلاب اسلامی، عنوان کرد: هدایت و سازماندهی و تجهیز تسلیحاتی جوانان یک کشور علیه حاکمیت و مردم همان کشور کار بسیار سخت و پیچیده ای است که آمریکایی ها قدرت این کار را دارند. در نخستین سال های پیروزی انقلاب که درگیر منافقین و کومله و دموکرات بودیم، دشمن با تجاوز نظامی به مرزهای کشور به جنگ با انقلاب آمد، اما ارزش های متعالی انقلاب و وجود شخصیت های برجسته، معنوی و متفکر در راس نظام اسلامی، نقشه های دشمن را یکی پس از دیگری نقش بر آب کرد.

همرزم شهید سلیمانی، نقش معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری در خنثی سازی توطئه های دشمن را فوق العاده دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی محکوم به مقاومت در برابر دشمن در داخل مرزهایش بود و به دوردست ها نفوذ نداشتیم، اما امروز مرزهای ایران فراتر از جهان اسلام است و نفتکش های ما تا نزدیکی آب های آمریکا می رود.

وی اقدام ایران در توقیف نفتکش های انگلیس را طی ۲۰۰ سال اخیر بی سابقه دانست و اضافه کرد: زمانی که سربازان آمریکایی توسط عراق اسیر شدند، یک اجماع جهانی علیه این کشور شکل گرفت و صدام مجبور به آزاد کردن سربازان شد، اما امروز سربازان آمریکایی به دست سپاه ما اسیر می شوند و پیشرفته ترین پهباد آنان را که تنها دو نمونه از آن ساخته شده بود و می خواست میلیاردها دلار سود به همراه داشته باشد، ساقط می کنیم.

حق بین ، قدرتمندترین سلاح کشورها را نیروی انسانی دانست و متذکر شد: قدرت موشکی و پهبادها بعد از نیروی انسانی موجودیت پیدا می کنند و سایر ابزارهای نظامی دیگر اثرگذار و تصمیم ساز نیستند لذا مردم نباید از ناوگان هواپیمایی و ناوهای جنگی آمریکا که به سمت خلیج فارس حرکت می کنند بترسند، زیرا این ابزارها دیگر از دور خارج شده اند.

مسئول اداره آموزش رزمی تخصصی معاونت آموزش کل سپاه پاسداران، اثرگذاری یک شخصیت مانند حاج قاسم سلیمانی را نشان دهنده اهمیت قدرت انسان ها دانست و یادآور شد: جوانان باید بدانند که عرصه نفوذ و اثرگذاری ظاهری ابرقدرت ها تغییر کرده و اگر در گذشته آمریکا با حرکت دادن ناوگان خود بر کشورهای دیگر اثرگذار بود، امروز شخصیتی مانند سردار سلیمانی سرنوشت ساز است. به اذعان یکی از فرماندهان ارشد پنتاگون، ناوهای آمریکا در مقابل ایران آهن پاره هایی سرگردان در خلیج فارس و دریای عمان بیش نیستند.

امروز برای دنیای غرب دیگر سرباز وجود ندارد

وی جمهوری اسلامی ایران را یک قدرت در جبهه مقابل آمریکا دانست و تصریح کرد: عرصه های اقتصادی و اجتماعی هم بر معادلات قدرت اثرگذار هستند، اما این نیروی انسانی است که به قدرت نظامی و اقتصادی و حتی اجتماعی معنا می بخشد. امروز ساماندهی عرصه های اجتماعی نیز بر مولفه های قدرت اثرگذاری دارد و در ایام الله انقلاب مانند ۲۲ بهمن و روز قدس و حتی روزهای کرونایی شاهد این قدرت آفرینی هستیم. تاب آوری مردم زیر فشارهای اقتصادی نیز نشان دهنده اعتماد آنان به آینده انقلاب است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس، با اشاره به پیوند قدرت نظامی با عرصه اقتصادی در دنیا، اظهار کرد: اگر روزی ابرقدرت ها از ابزارهای نظامی برای تحمیل اراده خودشان بر دیگران استفاده می کردند، امروز ابزارهای نظامی از دو جهت در راس تصمیم گیری های جهانی قرار دارند، یعنی از یک جهت مستقیما قدرت نظامی را علیه طرف مقابل به کار می گیرند و از جهت دیگر، قدرت نظامی را به توانمندی اقتصادی تبدیل می کنند لذا باید بدانیم هیچ کشوری دوست واقعی ما نیست و اگر امروز تعدادی از کشورها پشت سر ایران یا در ردیف ایران قرار دارند، به واسطه گره خوردن منافع ما با منافع آنان است و در صورت قطع این منافع، دوستی نیز از بین می رود.

وی با بیان اینکه ایران باید پله های نردبان ابرقدرتی نظامی و اقتصادی را یکی پس از دیگری طی کند و بالا رود، گفت: امروز برای دنیای غرب دیگر سرباز وجود ندارد و ناوهای آمریکایی ها خالی از نیرو شده است؛ ناوهایی که روزگاری سربازان آفریقایی و آسیایی آرزوی خدمت در آن را داشتند دیگر رونق ندارد و کسی نمی خواهد به یگان های نظامی آمریکا خدمت کند.

حق بین، با اشاره به شباهت شکل گیری داعش با ساز و کار تجهیز و سازماندهی منافقین در اوایل انقلاب، ادامه داد: آمریکا زمانی که عرصه قدرت نظامی خود را خالی دید، عراق و سوریه را به عنوان مرکز جهان اسلام هدف توطئه های شوم خود قرار داد و با فریب، آموزش و سازماندهی افرادی از جنس خود مسلمانان، آنان را به خط مقدم مبارزه با مردم مظلوم آورد.

مسئول اداره آموزش رزمی تخصصی معاونت آموزش کل سپاه پاسداران، از سردار سلیمانی به عنوان سیدالشهدای جبهه مقاومت یاد کرد و گفت: شهید سلیمانی هدایتگر نیروهای جبهه مقاومت بود و بار اصلی طراحی عملیات ها را بر دوش داشت، زیرا دشمن را کاملا می شناخت و بهتر از همه می توانست در عرصه و میدان عمل کند. در واقع شهید سلیمانی علاوه بر طراحی، سازماندهی و هدایت عملیات ها، مردم منطقه را به هم پیوند زد.

همرزم شهید سلیمانی، این مرد بزرگ را طراح اصلی وحدت و انسجام مسلمان عراق و سوریه دانست و خاطرنشان کرد: حدود ۹ سال از جنگ سوریه می گذرد؛ جنگی که با طراحی دشمن از شهرهای این کشور آغاز و چندی نگذشت که تبدیل به درگیری مسلحانه شد.

حق بین، با بیان اینکه نیروهای معارض داعش و النصره ۸۰ درصد خاک سوریه را تصرف و درگیری های مسلحانه را به جنگ نظامی داخلی تبدیل کردند، متذکر شد: با شروع جنگ، ارتش سوریه قادر به ساماندهی خودش نبود و فرودگاه بین المللی سوریه در آستانه سقوط قرار گرفت، اما فردی مانند سردار سلیمانی با همراهی رزمندگان مقاومت به ارتش سوریه ساماندهی داد و از داخل شهر بزرگ دمشق مبارزه را آغاز کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : سردار سلیمانی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است