شهردار جدید رشت: ۱۵آذر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۵۱

فساد اداری خط قرمز من است

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: شهردار رشت گفت: موارد فساد اداری در شهرداری کم است، اما این موضوع از خطوط قرمز من بوده و بدون شک با مصادیق آن به شدت برخورد می‌کنم.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، سید محمد احمدی شهردار رشت امروز در نشست شورای اداری که با حضور دو نفر از نمایندگان مردم رشت در مجلس برگزار شد با تاکید بر اینکه حفظ نیروها و تثبیت مدیریت رویکرد اصلی شهرداری رشت است، اظهار داشت: انگیزه بالا و پاک‌دستی از جمله مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که در انتصابات شهرداری به آن توجه دارم.
شهردار رشت شفاف‌سازی فرآیندها، نظارت بیشتر و انتخاب مدیران پاکدست، دلسوز، کاری و با انگیزه بالای خدمت را رویکرد اصلی مجموعه مدیریت شهری خواند و تصریح کرد: فساد اداری از جمله خطوط قرمز ما در مجموعه شهرداری است و بدون شک در برخورد با آن و ریشه‌کنی مصادیقش درنگ نمی‌کنیم.
شهردار رشت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ملی و استانی نمایندگان برای پیشبرد برنامه‌ها را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: در طول مدت حضور درشهرداری، جلسات و ملاقات‌هایی را در وزارتخانه‌های مختلف داشتیم تا با رایزنی و طرح موضوعات و برنامه ها بتوانیم اعتبارات ملی را با واسطه نمایندگان رشت جذب کنیم.

احمدی هدف از برگزاری جلسات شورای اداری را مرور مهم‌ترین موضوعات شهرداری از جمله برنامه‌هایی که بر روی آن تمرکز شده است خواند و تصریح کرد: نگاه افکار عمومی و شهروندان در مورد مطالبه خدمات با بهترین کیفیت از شهرداری، به حق و موجه است و ما مکلف به انجام آن هستیم.
شهردار رشت مدیریت یکپارچه و ارتباط زنجیروار تمام دستگاه‌ها و ادارات در راستای حل و فصل مشکلات شهری را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: حدود دو یا سه هفته‌ است که برای عملیات شن‌ریزی سراوان درگیر یک مجوز هستیم. به بیان دیگر این دست بوروکراسی‌های اداری روند انجام بسیاری از کارها را مختل می‌کند.
احمدی حل مشکل دفنگاه سراوان را از جمله مهم‌ترین موضوعات شهرداری رشت دانست و یادآور شد: برای اینکه مردم سراوان بیش از این دچار مشکل نشوند باید ضمن پیگیری پروژه‌های مرتبط با ساماندهی سراوان عملیات روزمره از قبیل شن‌ریزی روی زباله‌ها انجام شود و وقفه در روند اجرای آن منطقی نیست.
وی نگاه دستگاه‌های دیگر به شهرداری را هم مورد اشاره قرار داد و با انتقاد از برخی مسائلی که در حق شهرداری رشت اتفاق افتاده است افزود: چند روز پیش و بدون هیچ منطقی توسط اداره امور مالیاتی معادل یک میلیارد تومان از حساب شهرداری کسر شده است و این اتفاق در شرایطی افتاده است که حتی کوچکترین اطلاعی هم به ما داده نشد.
شهردار رشت ضمن انتقاد از چنین رویکردهایی با تاکید بر اینکه در هیچ سازمان و اداره‌ای چنین چیزی دیده نشده است عنوان کرد: اداره امورمالیاتی امانت‌دار ما محسوب می‌شود که برخلاف توافق قبلی اقدام نمودند.
احمدی با بیان اینکه شهرداری رشت روی اصل بدهی ایراد قانونی دارد، هماهنگی با شهرداری قبل از برداشت مبلغ یک میلیارد تومان توسط اداره امور مالیاتی را در چنین شرایطی ضروری خواند و گفت: همین وجهی که از حساب شهرداری برداشت شده را قصد داشتیم برای حقوق کارگران زحمتکشی کنار بگذاریم که همواره در مورد معوقات خود گله‌مند هستند.
وی ایجاد جو آرام در فضای شهر با وجود مشکلات و موانعی که شهرداری رشت با آن مواجه است را هنر مدیریتی که هم‌اینک با مشقت تمام در حال اجرا است ذکر کرد و گفت: تمام مدیران ما با جان و دل و با کمترین حقوق و مزایا مشغول تلاش و کار هستند و انتظار داریم این موضوعات هم در سطح ملی و هم در سطح استانی به ویژه توسط نمایندگان منعکس شود.
شهردار رشت با اشاره به اینکه در برخی از جلسات، بسیاری از تکالیف را برای شهرداری قائل می‌شوند هماهنگی با شهردار را قبل از قبول هر تعهدی لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: اینکه شهرداری به محلی برای رفع تکلیف سایر دستگاه‌ها تبدیل شود را به هیچ عنوان قبول نداریم و گاها دیده می‌شود که در جلسات و بدون دعوت از ما تکالیفی را برای شهرداری تعیین می کنند.
احمدی با اشاره به اینکه شهرداری رشت برای اداره خود و پرداخت هزینه‌ها و فعالیتهای عمران تا پایان سال به ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد عنوان کرد: همه ما با تمام توان در خدمت مردم و شهروندان هستیم و باید نگاه‌ها نسبت به شهرداری کمی تلطیف شود.

وی با بیان این مطلب که زمان برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در شهر رشت بسیار کم است، انسجام بیشتر در انجام کارها را در مدیریت شهری امری مهم ارزیابی کرد و گفت: وقتی شخصی مسئولیتی را قبول می‌کند و به وی اعتماد می‌شود دیگر ایستایی و سکون معنا ندارد و باید تمام اقدامات برای توسعه، عمران و رفع مشکلات رو به جلو باشد.
زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شهردار جدید فساد اداری خط قرمر شورای اداری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است