باحضور استاندار در سالروز شهادت میرزا ۱۲آذر ۱۳۹۹ ساعت ۳:۳۳

سکه ی یادبود سردار جنگل رونمایی شد

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: به مناسبت بزرگداشت 11 آذر، نود و نهمین سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی، صبح امروز در مراسمی از سکه ی یادبود سردار جنگل رونمایی شد.

استاندار در این مراسم گفت: استعمارستیزی و مبارزه با استکبار از وجوه بارز نهضت جنگل است که به بهترین وجه از سوی میرزا کوچک راهبری شد و زمینه شکل گیری حرکت های اسلامی پس از خود را مهیا کرد.
 
 ارسلان زارع همچنین بر ضرورت جمع آوری و تدوین اسناد مرتبط با تاریخ نهضت های سیاسی و اجتماعی این مرز و بوم تاکید کرد و افزود: تمامی دستگاه های دولتی استان آمادگی دارند در این زمینه با مرکز اسناد و کتابخانه ی ملی مستقر در گیلان همکاری کنند.
 
اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه های ملی کشور نیز که بصورت ارتباط تصویری در این مراسم شرکت داشت، در سخنانی به تشریح نقش اسناد و مولفه های فرهنگی تاریخی مناطق مختلف کشور در خلق آثار برجسته ی محققان و پژوهشگران پرداخت و اضافه کرد: همکاری مجموعه ی دستگاههای دولتی و بخش خصوصی با مرکز اسناد و کتابخانه های ملی می تواند زمینه ی خلق مجموعه ها و گنجینه های غنی تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را در سراسر کشور مهیا کند.
 
در ادامه ی این مراسم استاندار از نمایشگاه اسناد تاریخی مرتبط با نهضت جنگل بازدید کرد و 6 عدد از سکه های رونمایی شده در مراسم را به مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی، فرهنگ و ارشاد اسلامي گیلان، پژوهشکده ی گیلان شناسی، سازمان اسناد و کتابخانه های ملی و همچنین آقای مهران عشقی طراح سکه ی میرزا کوچک و از مجموعه داران تمبر و اسناد تاریخی استان اهداء کرد
پروین محمدپور.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : میرزا کوچک خان سکه رونمایی استاندار سالروز شهادت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است