بعلاوه نظر تحلیلی رسانه، ۱۲آذر ۱۳۹۹ ساعت ۳:۱۸

گردشگری گیلان بیماران کرونایی شفا یافته را پذیرا است

شبکه خبری گیلان 24: مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: تاکنون ۴۲ واحد گردشگری گیلان آمادگی خود را برای پذیرش بیماران کرونایی در حال نقاهت و استراحتگاه کادر درمانی کشور اعلام کرده‌اند.

مسعود حلاج‌پور به خبرنگاران برخی رسانه گفت: در راستای اجرای بند دو مصوبات پنجاه و ششمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان گیلان، در راستای دستورالعمل وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور مبنی بر استفاده از ظرفیت واحدهای اقامتی به منظور نقاهتگاه بیماران کرونایی و استراحتگاه کادر درمانی کشور این امر در دستورکار اداره‌کل میراث فرهنگی قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گیلان ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی بی وقفه کادر درمانی کشور مخصوصا استان گیلان از احصا اطلاعات واحدهای گردشگری مشمول این طرح خبر داد و گفت: طی مذاکرات صورت گرفته با واحدهای حائز شرایط این طرح تا تاریخ ۱۱ آذر ماه، ۴۲ هتل با ظرفیت ۷۵۵ اتاق و ۲۳۲۹ تخت آمادگی خود برای پذیرش بیماران کرونایی در دوران نقاهت را اعلام کردند.

حلاج‌پور تصریح کرد: این واحدها شامل ۲۰ هتل، ۶ هتل آپارتمان و ۱۶ مجتمع گردشگری هستند؛ امید است با همکاری همه جانبه از سوی مردم فهیم و وظیفه شناس و مسئولین خستگی ناپذیر استان موفق به کنترل شیوع این ویروس شده و روزهای بهتری را شاهد باشیم

.
نگاه رسانه:
اگر چه این سخنان  و تصمیم گیری مدیر کل گردشگری خودسرانه نبوده و در راستای اجرای بند دو مصوبات جلسه ستاد مدیریت بیماری کروتا گیلان  است و بخش قابل توجهی از امکانات و  تاسیسات گردشگری استان پذیرای بیماران کرونایی شفا یافنه است، اما پرسش اینجاست افکار عمومی گیلان با این تصمیم ستاد موافق هستند.
رسانه های استان در این خصوص چه نظر و دیدگاهی دارند و آیا ورود بیماران شفا یافته کرونایی به اقامتگاه های منطقه را به صلاح مردم می دانند. منطقه ای که همچنان شهرستان های رشت مرز استان، رودبار، استارا و تالش و لنگرود در وضعیت قرمز قرار دارند.
سئوال دوم اینکه ، اساسا آیا لزومی دارد که مسئولان حوزه گردشگری و دیگر سازمان های مرتبط چنین مساله ای را اعلام و رسانه ای کرده و همه را دعوت به سفر به گیلان کنند.؟
مگر نه آنکه بیماران کرونایی اگر بعد از معالجه " که البته امکان برگشت بیماری ویروسی هست" خودشان به خوبی آگاهند برای دوره نقاهت به کجا سفر کنند و این اسقبال رسمی و سازمان و اداری چندان جایگاه دفاع ندارد.
درست است که گیلان و گیلانی مردمانی مهمان نواز هستند اما این موضوع  با اعلام رسمی و رسانه ای شدن نیاز داشت که مشخص نیست چه حجمی از بیماران را روانه گیلان کند.
مسئولان مربوطه و ستاد و مدیران اجرایی و ستاد مبارزه با کرونا در این خصوص پاسخگو باشند. شایسته است رسانه های استان هم تا دیر نشده به شتاب وارد این فضا شده و ا ز مسئولان بپرسند- چرا ..........؟؟
محمدپور - مدیر مسئول

برچسب ها : کرونا گردشگری گیلان تاسیسان گردشگری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است