۱۱آذر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۱۰

ملی‌گرایان قصد مصادره نهضت ملی مذهبی میرزا را دارند

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه بعضی از ملی‌گرایان می‌خواهند نهضت جنگل را به نفع خود مصادره کنند، بیان کرد: قیام میرزا کوچک جنگلی قبل از آن‌که ملی باشد، یک نهضت مذهبی بود.

آیت‌الله رسول فلاحتی  در ویژه‌برنامه تلویزیونی ۱۱ آذر سالروز گرامیداشت شهادت میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۲ روحانی و طلبه شهید استان که از شبکه باران پخش شد با تبریک و تسلیت شهادت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران به تمام آزادگان جهان به‌ویژه ملت ایران اظهار کرد: میرزا کوچک جنگلی برای مردم ایران به‌ویژه گیلانی‌ها افتخارآفرین است.

وی به قهرمانان مذهبی و دینی ملت ایران در ۲ قرن اخیر اشاره کرد و افزود: قیام میرزا کوچک جنگلی از نهضت‌های مقدس بود.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه انسان‌ها در زندگی به دنبال الگو و اسوه هستند، گفت: خداوند پیامبر گرامی اسلامی (ص) را به‌عنوان الگو و اسوه برای بشریت معرفی کرده است.

فلاحتی، یکی از اموری که موجب رشد و تعالی انسان می‌شود را وجود الگوها دانست و بیان کرد: میرزا کوچک جنگلی برای ملت‌های اسلامی الگو و اسوه بود و همه آزادگان جهان به این شهید طلبه افتخار می‌کنند.

وی، خواستار مطالعه نهضت‌های علمای دینی به‌ویژه در دو قرن اخیر توسط نسل معاصر شد و افزود: جوانان بامطالعه تاریخ نهضت‌های صدساله ایران درمی‌یابند که نهضت جنگل، پاک و مقدس بود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه بعضی از ملی‌گرایان می‌خواهند نهضت جنگل را به نفع خود مصادره کنند، بیان کرد: قیام میرزا کوچک جنگلی قبل از آن‌که ملی باشد، یک نهضت مذهبی بود.

فلاحتی بر تبیین نهضت جنگل توسط رسانه ملی تأکید کرد و گفت: امروز دشمنان با استفاده از شبکه‌های مجازی می‌خواهند ملت ایران را از شخصیت‌های تاریخی خود دور کنند.

وی با بیان اینکه جامعه می‌خواهد مفاخر خود را بشناسد، اظهار کرد: دانشگاهیان، حوزویان و رسانه ملی باید به‌صورت زیبا، عمیق، منطقی و هوشمندانه چهره‌ها و مفاخر جامعه را معرفی کنند.

امام‌جمعه رشت با درود و سلام به ارواح مطهر عالمان دین که با خون خود توانستند اسلام را زنده نگه‌دارند، افزود: خط سرخ شهادت علی و اهل‌بیت (ع) همچنان توسط روحانیت زنده است.

فلاحتی با اشاره به اینکه روحانیت شیعه همچنان در دفاع از مردم و حریم دین پیشگام است، بیان کرد: قانع بودن عالمان دین ازجمله راز و رمز ماندگاری نهضت‌های پاک و الهی است.

وی، شجاعت عالمان دین را از ویژگی ماندگاری نهضت‌های الهی دانست و تصریح کرد: عالمان دین نسبت به مردم و اسلام احساس مسئولیت می‌کردند ضمن اینکه تنها وابستگی به قدرت دینی و اسلام داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به بعثت عظیم انقلاب اسلامی در تاریخ بشر اشاره کرد و گفت: در رأس انقلاب اسلامی یک روحانی قرار دارد و به‌طورقطع ماندگار است.

فلاحتی با بیان اینکه مردم بصیر و آگاه همواره از عالمان دین که درراه خدا قیام کرده‌اند پشتیبانی می‌کنند، گفت: قیام میرزا کوچک جنگلی بسترساز انقلاب اسلامی شد و اکنون در کشورهای منطقه تأثیرگذار شده است

منبع : گیلان 24

برچسب ها : میراز کوچک خان سالروز شهادت نماینده ولی فقیه گیلان ملی مذهبی ها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است