ثبت کنندگان هایما "اس 7" بشدت سرکار هستند ۴آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹

ایران خودرو به تعهدات عمل نمی کند

شبکه خبری گیلان 24: شرکت های خودرو سازی داخلی علاوه بر آنکه به تعهدات خود در خصوص خودروهای تولید داخل متعهد نیستد در باره خودروهای چینی در ایران خودرو هم بی مسئولیتی می کنند.

افرادی که برای خودروی هایما " اس 7" ثبت کرده و چندین میلیون تومان به حساب شرکت ایران خودرو واریز کرده اند این روزها فقط وعده می شنوند و گاهی هم این شرکت می گوید: از ماشین خبری نیست.
ایران خودرو به ثبت کنندگان بعد از یک سال معطلی اعلام کرده است که به جای هایما اس 7 بیایند و دو دستگاه خودروی دنا معمولی و دنا پلاس با فاصله دو ماه دریافت کنند.!؟

سئوال از شرکت ایران خودرو این است که چرا در برابر هایما اس 7 که امکان تحویل به مشتریانش را ندارد خودروهای دیگری مانند پژو 207 اتومات یا گراند ویتارا و یا ..... را معرفی نکرده و در اختیار قرار نمی دهد.!؟

چرا این شرکت و دیگر شرکتهای مشابه فقط به فکر سود و منفعت نجومی خود هستند و  به مشتری مداری و رفاه حال ثبت نام کنندگان نمی اندیشند. اساسا چرا دولت واردات خودرو حتی دست دوم اروپایی را ازاد نمی کند که تولید و فروش خودرو در انحصار دو ، سه خودروسازی نباشد.

خودروسازان که محصولی کم یا بی کیفیت با قیمت گزاف را به مردم تحمیل کرده و در نهایت به تعهدات خوش عمل نمی کنند.؟
به چه دلیل ایران خودرو یک جدول از خودروها را به مشتریان معرفی نمی کند تا مانند یک سفره رنگارنگ مشتریان هر کدام را که تمایل دارند انتخاب کنند و اعتماد به این شرکت ها و سایپا و کرمان خودرو و .... در افکار عمومی شکل بگیرد.؟

مشتریان هر طور که حساب می کنند ، واگذاری یک دستگاه هایما ثبت نامی آن هم دو سال پیش  تاکنون در برابر دو دستگاه دنا که وجه آن هم نقدا دریافت می شود به شدت به زیان مشتری است و اساسا درصد بالایی از ثبت نام کنندگان به این معامله ارتباط درستی برقرار نمی کنند.
به راستی مردم و مشتریان در بازار عرصه و تقاضای شرکت های خودرو سازی داخلی چه جایگاه و نقشی دارند>؟

در همین رابطه برخی خبرگزاری های رسمی کشور از جمله فارس یک کمپین راه انداخته است اما اعتراض متقاضیان و این کمپین ها هیچ اثر در مدیران ایران خودرو نداشته و ندارد.
ایران خودرو قصد ندارد به تعهدات خود عمل کند و ثبت نام کنندگان می گویند: این شرکت خودروهای مونتاژی را به کشورهای همسایه با قیمت بالاتر صادر می کند و هیچ دستگاه و مسئولی در حوزه بازرسی کشور نیست که به این نابسامانی رسیدگی کند.
برخی از اظهار نظرهای ثبت کنندگان این نوع خودروی چینی به شرح زیر است>
سلام.چطور میگن به خاطر تحریم توقف تولید است.در حالیکه خودروهای چینی تیگو و ام وی ام تولید میشه و قیمتشم روز به روز گرون میشه.اینا خودشون به خاطر ارزون بودن‌نمیخوان بدن .تحربم بهانه است
سلام دوستان مطمئن باشید خط تولید در حال کار هست این تبدیل ها هم برا این هست که خودروی شما رو از چنگتون در بیارن و هنوز به طور رسمی توقف تولید توسط ایران خودرو اعلام نشده . طرح تبدیل هم برا نمایندگی ها هست . ایران خودرو وقتی می بینه چری داره با قیمت های بالا می فروشه که به ما خودرو نمی ده و اینقدر تبدیل میزنه تا همه رو خسته کنه از اون طرف داره هایما رو تو بازار ازاد می فروشه ممکن تا یکسال یا دو سال دیگه طول بکشه . من که یه پراید دارم و فعلا با همون سر می کنم عجله ای برا تبدیل ندارم

دوستان هایما تولید میشه اما صادر میشه به کشورهای دیگه،10 درصد ار صادرات خودرویی ما شاما هایماست.

بابا پدرمون در اومد روند هم اگه کند بود هم باز الان شهریوری هارو داده بودن الان 4 ماهه بلاتکلیفیم - لطفا با فارس تماس بگیرید و کمپین حمایت کنید ! من روم نمیشه دیگه زنگ بزنم
عزیزان بنده شهرستان هستم و اگه شما هماهنگ کنید بنده میام ک همگی بریم سازمان فروش برای اعتراض البته اگه با اوضاع کرونا بتونیم ورود کنیم تنها راهش فقط اعتراض و فقطم سازمان فروش ک ما هایی ک سال 97ثبت نام کردیم این همه انتظار و حالا تبدیل...

سلام.چطور میگن به خاطر تحریم توقف تولید است.در حالیکه خودروهای چینی تیگو و ام وی ام تولید میشه و قیمتشم روز به روز گرون میشه.اینا خودشون به خاطر ارزون بودن‌نمیخوان بدن .تحربم بهانه است


بدون اطلاع رسانی . بدون ارسال پیامک . بدون تماس نمایندگی . امروز پیامک لغو قرارداد اومد اونم‌بدون اینکه دعوتنامه صادر شه . نوشته قراداد غیر فعال . زنگ زدم 096440 گفتن از نمایندگی پیگیر باش .. نمایندگی م میگه ماهم نمی‌دونیم اصلا دعوتنامه صادر نشده که بهت بگیم

آنگونه که از اظهار نظرهای مشتریان " ثبت کنندگان " این خودرو شاسی بلند چینی مشخص است ، همگی دچار مشکلات زیاد ، عصبانیت و تجمع جلوی شرکت ایران خودرو دارند.  به راستی چرا این شرکت خودرو ساز شفاف نمی گوید که چه می کند.؟
ماشین را تولید یا همان مونتاژ" سر هم بندی" می کنند و قطره چکانی می دهند و میلیاردها تومان از مردم دریافت کرده و سرمایه گذاری کرده اند و اکنون شرایطی ایجاد کرده اند که متقاضیان بیایند و خودروی " دنا" به جای هایما اس 7 بگیرند.
به راستی دولت ، انجمن های حمایت از مصرف کنندگان، سازمان های بازرسی، دستگاه قضایی بعنوان مدعی العموم چه می کنند که مردم باید در این شرایط سخت زندگی معضل ایران خودرو یا خودرو سازهای دیگر را هم داشته باشند.
مردم چه گناهی کرده اند که به ایران خودرو که یک شرکت خصولتی" خصوصی ، دولتی " است اعتماد کرده و 80 یا 90 میلیون تومان پول کشور را بیش از دو سال است سپرده اند و اکنون این پول دیگر ارزش یک بیستم را ندارد و شرکت هم با یک قرار داد یک طرفه دست همه خریداران تو پوست گردو قرار داده است.
دستگاه های مسئول و مقام های کشور ، وزارت صمت و بازرسی کل کشور کاری بکنند. تعهد کرده اند و باید به تعهداتشان عمل کنند
مردم و متقاضیان اگر نظری دارند به این آدرس ایمیل ارسال کنند که اخبار به صورت مستمر پیگیری شود.
Mohammadpour3650@yahoo.com

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ایران خودرو ثبت نام هایما اس 7 متقاضیان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است