با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان، ۲۹آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۰

کتاب گزیده اشعار آئینی رونمایی شد

شبکه خبری گیلان 24: کتاب چهارده کوچه چراغانی گزیده اشعار آیینی شاعران استان گیلان در دیدار محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان رونمایی شد.


محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی طی سفر دو روزه در خلال بازدید از حوزه هنری گیلان با آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این دیدار از فرامرز محمدی‌پور پژوهشگر کتاب «چهارده کوچه چراغانی» (گزیدۀ اشعار آیینی شاعران استان گیلان) تقدیر به عمل آمد. فرامرز محمدی‌پور گردآورنده این اثر گفت: این مجموعه به پیشنهاد حوزه هنری گیلان با صرف حدود هشت سال پژوهش گرد آمده است که عرض ارادتی است از سوی شاعران استان گیلان به پیامبر و ائمه معصومین. سپس اسماعیل یکتایی لنگرودی آزاده و جانباز جنگ تحمیلی و راوی کتاب رقص روی یک پا که خود از شاعران آیینی استان است خاطراتی از دوران دفاع مقدس را برای حاضران بیان کرد.
در ادامه این دیدار آیت‌الله فلاحتی ضمن سپاسگزاری از فرامرز محمدی‌پور که برای گردآوری چنین اثر فاخری همت گماشته است گفت: گیلان ما در سه دورۀ تاریخی نقش‌آفرین بوده است. دوران پیش از اسلام، دوران بعد از اسلام و دورۀ انقلاب اسلامی. اما هیچ دوره‌ای از تاریخ گیلان و ایران قابل مقایسه با دورۀ انقلاب اسلامی نیست. دوره انقلاب اسلامی بهترین و شکوفاترین دورۀ تاریخ ایران است...
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دستگاه‌های فرهنگی و همۀ کسانی که دلداده انقلاب اسلامی هستند باید برای ثبت و ضبط و مستندسازی تاریخ دفاع مقدس تلاش کنند چراکه در آینده این رخدادها برای مردم باورنکردنی است. این آثار باید مستند شوند تا جوانان ما در آینده بدانند که چه تلاش مجاهدانه‌ای توشط جوانان این مرز و بوم صورت گرفته است تا این کشور، این آب و خاک و امنیت این مردم حفظ شود. ایشان ادامه داد کسانی که بخواهند برخلاف این مسیر حرکت کنند خائن هستند. آیت‌الله فلاحتی ادامه داد: من نمی‌گویم که کار فرهنگی نشده است، اما این مقدار کفایت نمی‌کند و همه دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه مسئول هستند...
سپس آقای محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: ما برای عرض ارادت خدمت شما رسیده‌ایم و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند آثار مربوط به دفاع مقدس باید صدبرابر شود و ما در حوزه تمام تلاش خود را برای رسیدن به این مقصود صرف می‌کنیم.
این مراسم روز چهارشنبه 28 آبان ماه در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان برگزار شد

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کتاب گزیده اشعار آئینی رونمایی گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است