۲۸آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۷

۸۶۷ برنامه هفته بسیج در استان اجرا می‌شود

شبکه خبری گیلان 24: فرمانده سپاه قدس گیلان از اجرای طرح مبارزه با کرونا با عنوان سردار شهید سلیمانی در گیلان با همکاری علوم پزشکی خبر داد و گفت: ۸۶۷ برنامه هفته بسیج در استان اجرا می‌شود.

 سردار محمد عبدالله‌پور به مناسبت هفته بسیج در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته بسیج در گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره) اظهار داشت: بسیج هرجا که نیاز باشد برای رفع مشکلات مردم وارد صحنه می‌شود و تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه امام(ره) با فرمان تأسیس بسیج به‌نوعی انقلاب را حفظ کردند تصریح کرد: شعار هفته بسیج امسال "پیشرو در خدمت و امیدآفرینی" است زیرا بسیج از این ظرفیت برخوردار است که گره‌گُشا و امید مستضعفان باشد.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه مقوله امیدآفرینی در بیانیه گام دوم انقلاب نیز تاکید شده است عنوان کرد: در شرایطی که دشمنان امروز بر طبل ناامیدی می‌کوبند اما بسیج برای اینکه به همه بفهماند که پیرو ولایت است از هیچ تلاشی دریغ نکرده و برای امیدآفرینی در جامعه تلاش می‌کندگروه‌های جهادی آموزشی به مناطق محروم استان گیلان اعزام می‌شوند

وی با اشاره به پیش‌بینی بیش از 867 برنامه در هفته بسیج امسال خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده که با استفاده از ظرفیت فضای مجازی اجرا می‌شود از جمله یادواره شهدای سلامت و برنامه راهیان نور دانش‌آموزی که در قالب فضای مجازی برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان افزود: حدود 10 هزار نفر برای شرکت در طرح راهیان نور دانش‌آموزی گیلان در فضای مجازی پیش‌بینی شد و در این طرح از ظرفیت بقاع متبرکه، گلزار شهدا و انجمن راویان دفاع مقدس استفاده می‌شود و امیدواریم با اجرای این برنامه‌ها به همه ثابت شود که حتی در بحران کرونا هیچ بُن بستی نداریم.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه 114 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد در هفته بسیج به صاحبان آن‌ها تحویل داده می‌شود خاطرنشان کرد: توزیع 14 هزار بسته کمک‌ معیشتی در هفته بسیج نیز امسال در سطح گیلان تدارک دیده شد و این بسته‌ها در هر روز از هفته بسیج بین آسیب‌دیدگان کرونا توزیع می‌شود.

وی با اشاره به‌ راه‌اندازی‌های کارگاه‌های تولید ماسک و صدور پروانه‌های زراعی و باغی در حوزه کشاورزی ابراز داشت: صدور این پروانه‌ها برای کشاورزان می‌تواند سندی برای گسترش فعالیت‌های کشاورزی باشد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان خدمات بسیج‌ در حوزه آزادسازی زندانیان غیرعمد را مورد اشاره قرار داد و بیان‌ داشت: در قالب این طرح، 30 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در استان آزاد شدند و اجرای این طرح همچنان توسط بسیج ورزشکاران استمرار دارد.

سردار عبدالله‌پور با گلایه از اداره‌کل انتقال خون استان افزود: در بخش نذر خون، چند ماه است که اعلام آمادگی کردیم که در چند شهرستان، امکانات و نیروی انسانی لازم را جهت افزایش ذخایر خونی تامین می‌کنیم و این‌ طرح در املش اجرا شد اما 2 پایگاه انتقال خون در رشت پاسخگوی نیاز خونی نیست از طرفی مردم گیلان نباید با بحران خون مواجه باشند.

وی با اشاره به اهمیت تضرع و توسل به درگاه خداوند متعال جهت ریشه‌کنی کرونا اظهار داشت: برگزاری دعای ندبه و سخنرانی فرهنگی مذهبی با موضوع "بسیج پیشرو و پیشگام ظهور" و توسل برای ریشه‌کنی کرونا همراه با پخش زنده توسط بسیج مداحان اجرا می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه درمان کرونا نیازمند اقدامات پیشگیرانه است و باید مردم را اقناع کنیم که این بیماری با همکاری یکدیگر ریشه‌کن می‌شود افزود: بهترین راه پیشگیری، شناسایی صحیح است از این رو برنامه غربالگری و طرح ملی مبارزه با کرونا این بار با عنوان سردار شهید سلیمانی در استان اجرا می‌شود و هماهنگی‌های لازم برای اجرای آن درحال انجام‌ است.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه سپاه در حوزه مقابله با احتکار کالا نیز بسیار فعال است تصریح کرد: با توجه به وجود برخی انبارهای غیر رسمی در استان، به پایگاه‌های مقاومت ابلاغ کردیم که آمار انبارهای غیررسمی با همکاری سازمان صمت مورد بررسی جدی قرار گیرد البته در بخش نظارت میدانی بازار هم به کمک سازمان صمت رفتیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : فرمانده سپاه گیلان هفته بسیج سردار عبدالله پور اقتصاد کشور انتقال خون امید آفرینی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است