با همکاری جهاد دانشگاهی و روابط عمومی آبفا، ۲۵آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱

کارگاه آموزشی اصول خبرنویسی در آبفای گیلان برگزار شد

شبکه خبری گیلان 24: کارگاه آموزشی اصول علمی خبر نویسی با همکاری مدیریت آموزشی جهاد دانشگاهی گیلان و مدیریت روابط عمومی ابفای گیلان برگزارشد.

در این کارگاه دو روزه تخصصی، شیوه های علمی خبر نویسی به صورت نظری و کاربردی با شرکت کارشناسهای روابط عمومی و رابطین حوزه اطلاع رسانی شرکت آب و فاضلاب سراسر استان تشریح و تمرین شد.
محمدپور استاد علوم ارتباطات و مدرس این دوره تصریح کرد:  مدیریت روابط عمومی آبفا و برخی سازمانهای دولتی استان خوشبختانه به امر آموزش حوزه اطلاع رسانی اهمیت داده و اولین دوره آموزش خبر نویسی درآبفا نیمه دوم سال 97 برگزار شده بود.
وی با اشاره به اینکه برای تقویت امید آفرینی در جامعه و اطلاع رسانی به هنگام از خدمات انجام شده در کشور ضروری است مدیران اجرایی استان و مسئولان روابط عمومی در چنین دوره های مشارکت جدی داشته باشند، عنوان کرد: مدیران با فراگیری کوتاه مدت این آموزش ها امکان پیدا می کنند به نیازهای کارشناسها و رابطین آشنایی بیشتر پیدا کرده و همدلی و همکاری شان را برای جریان اطلاع رسانی و تولید محتوا تقویت کنند.
استاد علوم ارتباطات در مدت برگزاری دوره تخصصی آموزش خبر نویسی در آبفای گیلان در خصوص ضرورت اطلاع رسانی به افکار عمومی در شرایط کنونی کشور، ساختار یا ساختمان خبر، شیوه های درست نویسی و کوتاه نویسی تیتر، درست نویسی لید خبری ، تنظیم و تدوین حرفه ای و علمی متن خبر، کاربرد سابقه در اخبار، عنصرها و ارزشهای خبری مطالب مشروحی را با ارایه نمونه های مصداقی و تمرین در کلاس توضیح داد. مدرس این کارگاه آموزشی هم چنین از برگزاری یک دوره ویژه " خبرنگاری بحران"  اواسط آذر ماه در جهاد دانشگاه مرکز استان خبر داد و یاد آور شد: شایسته است ، مسئولان سازمان ها و نهادها از مدیران روابط عمومی بخواهند در راستای برگزاری چنین دوره هایی همت و جدیت کنند.
محمدپور که تاکنون چندین دوره آموزشی اصول علمی خبر نویسی، گزارش نویسی، خبرنگاری بحران،  شیوه های مصاحبه خبری و .... را در گیلان ، تهران و چهار استان دیگر برگزار کرده است هم چنین  خواستار  جدیت و مساعدت پیگیرانه برگزاری دوره های آموزشی در سراسر استان گیلان شد.

**

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ مدیر روابط عمومی آبفا با اشاره به لزوم برگزاری دوره های تخصصی اصول خبرنویسی گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه اطلاع رسانی و انعکاس به موقع اخبار و اطلاعات، دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب گیلان به منظور ارتقای سطح سواد رسانه ای و پویاسازی رابطین روابط عمومی در سطح شهرستان ها، یک دوره آموزشی دو روزه با عنوان آشنایی با اصول خبرنویسی برگزار کرد.

لیلا علیزاده مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای گیلان افزود: محمدپور از اساتید برجسته دانشگاه، کار تدریس این دوره را بر عهده داشت.

وی، با بیان اینکه دوره آموزشی یاد شده به مدت 136 نفر ساعت و با همکاری واحد آموزش صنعت آب و برق گیلان برگزار شد، گفت: نقش و جایگاه روابط عمومی در سازمان ها، ساختار خبر، عناصر و ارزش های خبری، سابقه خبر و سایر موارد مرتبط با این حوزه از جمله مباحثی بود که در این دوره آموزشی مطرح شد. 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کارگاه آموزشی خبر آبفای گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است