رئیس کل دادگستری گیلان، ۹آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۳

جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان وظیفه دستگاه قضایی است

شبکه خبری گیلان 24: رئیس کل دادگستری گیلان گفت : دستگاه قضا باید در ابتدای تمام تصمیمات دیگر دستگاه ها باشد تا در راستای جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان حرکت کند.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در نشست مشترک با مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه تشکیلات قضایی به عنوان مدعی العموم باید از تصمیمات سایر دستگاهها در مدیریت استان باخبر باشد افزود : اگر دستگاه قضا از تصمیم های سایر قوا بی خبر باشد مجبور است پس از بروز تخلف ورود کند .

    وی گفت: قوه قضاییه به جای رسیدگی به پرونده های ورودی به دادسراها باید منشأ شکل گیری پرونده ها را بشناسد و از بروز تخلف پیشگیری کند.
    رئیس کل دادگستری گیلان افزود: ورود دستگاه قضا در ابتدای تصمیم ها، ورودی مشورتی است و در غیر این صورت این دستگاه در انتها برای برخورد با تخلف و اجرای مجازات وارد عمل خواهد شد.

 

    حجت الاسلام و المسلمین خلیلی افزود: دستگاه قضا به عنوان مدعی العموم نباید اجازه دهد ضرر و زیانی به مردم و شهروندان وارد شود و هرجا که احساس کند تصمیمی به ضرر مردم است جلوی آن تصمیم را خواهد گرفت.
    رئیس مجمع نمایندگان گیلان هم به تعامل دستگاه قضا و نمایندگان مجلس تأکید کرد و گفت: اولویت های شهروندان در مدیریت شهری و مسائل اقتصادی باید در دستور کار دو قوای قضائیه و مقننه باشد.
    احمد دنیا مالی افزود: خوشبختانه با تصمیم های درست در قوه قضائیه تعداد پرونده های ورودی و تعداد جرائم نسبت به پارسال کاهش یافته است.
    وی گفت: حوزه های اقتصادی، اشتغال و جلوگیری از واگذاری های غیراصولی شرکت ها از جمله مسائلی است که در اولویت کارها قرار دارد.
    در ادامه این نشست حسن محمدیاری نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال، رسول فرخی نماینده لاهیجان و سیاهکل، محمدرضا احمدی و جبار کوچکی نژاد از نمایندگان رشت و دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی به مدیریت فاضلاب های شهری، مدیریت به موقع بحران، جلوگیری از تخلفات در حوزه های منابع طبیعی، تغییر کاربری زمین های کشاورزی، رفع اشکالات طرح هادی، مدیریت پسماند و جلوگیری از واگذاری غیراصولی شرکت ها تأکید کردند.
    فلاح میری دادستان مرکز گیلان و آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان نیز گزارشی از عملکرد خود سال 99 را ارائه کردند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رئیس کل دادگستری گیلان،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است