استاندار در مراسم معرفی شهردار، ۸آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲:۰۵

زندگی مردم رشت باید بهتر شود

شبکه خبری گیلان 24: استاندار گیلان گفت: بر بهبود زندگی مردم شهر رشت تاکید دارم و از شهردار جدید می‌خواهم به گونه ای عمل کند تا این هدف مهم محقق شود . .

زارع در مراسم معرفی دکتر احمدی بعنوان شهردار جدید رشت  در سالن فرماندهی انتظامی گیلان در رشت با بیان اینکه تعامل و هم‌افزایی شورای اسلامی شهر رشت با نهاد شهرداری بر بسترسازی بهبود کیفیت تک تک شهروندان اثرگذار است، خاطرنشان کرد: هم شورا و هم شهرداری تلاش کنند تا رضایت ها در این شهر افزون شود.

استاندار گیلان به مشکلاتی که در بناهای تاریخی این شهر وجود دارد، اشاره و خاطرنشان کرد: زباله و پسماند، ترافیک، بافت‌های فرسوده و آلودگی رودخانه‌ها از جمله مشکلاتی است که گریبانگیر مردم شده است و باید در جهت رفع آنها تدابیر خاص اندیشیده شود و گامهای اساسی برداشته شود.

وی خطاب به شهردار رشت گفت: با توجه به زمان کوتاهی که در پیش دارید، مشکلات شهر را اولویت بندی کنید و به همه مدیران دستگاه‌ها تاکید می‌کنم که همکاری با شهرداری را برای رفع مشکلات شهر در دستور کار خود قرار دهند.  

در ادامه جلسه عطایی سرپرست شهرداری رشت با تاکید بر مشارکت پررنگ مردم برای ارتقای مدیریت شهری شهر رشت، گفت: حمایت مردمی در رشت از شهرداری کم رنگ است و باید این حد از مشارکت را بهبود بخشیم.  

وی افزود: ایجاد انسجام بین نیروهای شهرداری از جمله برنامه‌هایم در دوران سرپرستی‌ام بود که به روندهای خوبی رسیدیم. ضمن اینکه بدهی‌های شهرداری و اموال شهرداری نیز شناسایی  شده است.

عطایی از مشخص شدن تکلیف ۴۰۰ نیروی بلاتکلیف در این نهاد خبر داد و گفت: نارضایتی‌ها بین پرسنل در شهردرای رشت نیز کاهش یافته است.

عطایی با بیان اینکه رشت نیز جز ۱۲ شهر دوستدار کودک قرار گرفت و این اتفاق خوبی بود، خاطرنشان کرد: دستورالعمل کاهش هزینه را صادر کردیم و برای مقابله با کرونا نیز هزینه‌های لازم در نظر گرفته شده است.

محمد احمدی شهردار رشت نیز در پایان این مراسم رفتار وقیحانه سردمداران فرانسه را در توهین به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کرد.

وی اضافه کرد: شورا مسئولیت بزرگی بر دوش من گذاشته است و  فرصت برای حرف زدن کم است و باید با عمل ثابت کنیم که نسبت به این شهر تعصب داریم.

احمدی با اشاره به اینکه کمتر از یکسال به پایان کار شورای این دوره مانده تصریح کرد: امیدوارم از همه ظرفیت ها استفاده شود تا مشکلات شهر تاحدودی مرتفع شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه سطح نارضایتی مردم از شهرداری بالاست، خاطرنشان کرد: امیدوارم سهمی موثر در جهت مرتفع کردن این نارضایتی‌ها داشته باشم

در این مراسم رئیس شورای شهر رئیس شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: امروز باید از کلیدواژه وحدت و همدلی باید برای برون رفت از مشکلات استفاده کنیم.
 حمد رمضانپور نرگسی تاریخ شهر رشت در برخورداری از خدمات شهرداری و بلدیه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: نهاد "بلدیه" از سال 1286 در شهر رشت ایجاد شد و حاج میرزا خلیل رفیع نیز نخستین شهردار بود و تا امروز 57 شهردار برای این شهر انتخاب کردیم اما 15 دوره سرپرست شهرداری داشتیم.

رمضانپور نرگسی با بیان اینکه تزلزل در مدیریت شهری، نگاه شورای پنجم نبود بلکه قرار بود در طول 4 سال تنها یک شهردار داشته باشیم خاطرنشان کرد: بسیاری از شهردارانی که در طول این سال‌ها برای شهر رشت انتخاب شدند امروز در پُست‌های مختلف ملی مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به تلاش شورای پنجم در حوزه‌های مختلف زیرساختی، استفاده از منابع ملی و دولتی در حوزه پسماند و اجرای برنامه برای احیای بافت فرسوده و بازآفرینی خاطرنشان کرد: دیدارهای خوبی هم با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه برای اجرای پروژه‌های شهری در رشت داشتیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت افرود: در مجموع بیش از 260 پروژه‌ هدف‌گذاری کرده بودیم که در ادامه بر روی پروژه‌‌های موردنیاز مردم تمرکز کردیم و برای نخستین بار، ظرف 22 روز پرونده شهردار جدید را به وزارت کشور فرستادیم و در همین 22 روز حکم احمدی به امضای وزارت کشور رسید.

سرپرست شهرداری رشت نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد خود در دوران سرپرستی اظهار داشت: حمایت مردمی در مدیریت شهری بسیار اهمیت دارد؛ امروز شهرداری‌ها به‌تنهایی قادر به حل مشکلات نیستند و ما نیازمند همراهی و همدلی بین دستگاهی هستیم.

ناصر عطایی با بیان اینکه شهرهای ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند همراهی مجلس شورای اسلامی، مردم و دولت هستند خاطرنشان کرد: بنده در طول دوران سرپرستی خود در شهرداری رشت سعی کردم در سایه آرامش یک انسجام‌بخشی بین نیروها ایجاد کنم.

وی اساس کار و برنامه درست را در ارائه آمار دقیق دانست و افزود: در این راستا پیگیری و برآورد مطالبات شهرداری رشت را در دستور کار قرار دادیم و در این حوزه به نتایج خوبی نیز رسیدیم و میزان مطالبات شهرداری از دستگاه‌های مختلف دولتی حدود 400 میلیارد تومان است.

سرپرست شهرداری رشت بیان کرد: بررسی بدهی‌های شهرداری، شناسایی اموال شهرداری و برنامه‌ریزی برای ارزش‌افزایی اموال، شناسایی بیش از 367 پروژه شهرداری که بسیاری از پروژ‌ها فعال و بسیاری از آنها مراحل قانونی خود را طی می‌کنند و روشن شدن وضعیت 400 نیروی بلاتکلیف و پرداخت معوقات پرسنل از جمله اقدامات انجام شده است.

عطایی با بیان اینکه صدور دستورالعمل کاهش هزینه‌های شهرداری رشت را جزو دیگر اقدامات موثر برشمرد و افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری اقدامات خوبی انجام شد البته نگاه ما بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی بوده و در حوزه شهرسازی نیز شهر رشت به‌عنوان 12 شهر پایلوت شهر "دوستار کودک" قرار گرفت.

وی اخذ طرح تفصیلی منطقه 5 شهرداری و 210 هکتار بلندمرتبه‌سازی پیش‌بینی شده در آن که در رفع مشکلات مسکن را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: هدایت آب‌های سطحی و برگزاری تشریفات مناقصه 68 پروژه در مناطق و سازمان‌ها نیز جزو اقدامات انجام شده است.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به پروژه‌های بازآفرینی، تملک دارایی و 12 پروژه پسماند که در مرحله اجرا هستند گفت: در حوزه سیما و منظر به‌دنبال این هستیم که برای تامین گل و گیاه از ظرفیت استانی استفاده کنیم و بنده از تلاش‌های حاج‌محمدی شهردار سابق نیز تشکر می‌کنم که بسیاری از مباحثی که مطرح شد در دوره ایشان انجام شد.

در  این مراسم از زحمات ناصر عطایی تجلیل و سید محمدرضا احمدی که حکم وی از سوی وزیر کشور تایید و تنفیذ شده است، به‌عنوان شهردار جدید رشت معرفی شد


سیدمحمد احمدی شهردار رشت در این مراسم با تشکر از شورای شهر رشت بابت اعتماد شان به وی، گفت: زمان خدمت‌رسانی شورای پنجم کمتر از یکسال است و به تبع آن ما نیز مدت زیادی برای خدمت‌رسانی نداریم و امیدوارم در این مدت کوتاه بتوانیم اقدامات اثرگذاری انجام دهیم.

احمدی افزود: به دلیل‌عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری نباید همه تقصیرها را به گردن شهرداری انداخت. همینجا قول خواهم داد که تمام توان خودمان را برای خدمت‌رسانی به کار بگیریم اما نیاز به همکاری و همراهی همه مسئولین داریم.

وی خواستار وحدت و همدلی کارکنان شهرداری شد و افزود: برای خیلی‌ها سوال بوده که چرا با سابقه معاونت استانداری و فرمانداری به شهرداری رشت آمدم.

شهردار جدید رشت اظهار کرد: متعلق به رشت هستم و علی رغم تمام تلاشهای شبانه روزی مدیریت شهری ولی باز هم سطح نارضایتی در بین شهروندان وجود دارد و برای رفع این نارضایتی می‌خواهم اتاق فکر با شورا شهر تشکیل دهم.

وی در مورد بودجه ۹۰۰ میلیارد تومانی شهردار رشت اظهار کرد: بخشی از بودجه عمرانی و بخشی دیگر هزینه‌ای است که در بخش عمرانی ۴۰۰ میلیارد تومان دیده شده که قطعا این رقم محقق نمی‌شود تا کارها به اتمام رسد.

زهرا رضائی
..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شهردار جدید احمدی استاندار پسماند وضعیت شهری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است