در24 ساعت اخیر، ۴آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴

۱۰۰ بیمار شبه آنفلوانزا در گیلان بستری شدند

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۴۰۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان تحت مداوا هستند، تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ بیمار با علائم شبه آنفلوانزا در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری شدند.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو  اظهار کرد: از این تعداد ۷۵ بیمار کرونایی جدید را شناسایی کردیم  ,و متاسفانه ۸۵ بیمار بدحال هستند و به مراقبت های ویژه آی.سی.یو نیاز دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از اجرای اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و مدیریت بیماری در استان خبر داد و اضافه کرد: بعد از مثبت شدن تست کرونا، شناسایی افراد در تماس با بیماران کرونایی در دستور کار قرار دارد تا برای بررسی بیشتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

حیدرزاده، همچنین از خانواده ها خواست در صورت تماس با افراد کرونایی با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند و گفت: افرادی که علائم ابتلا به کرونا را دارند در صورت تماس با ۴۰۳۰ و بررسی وضعیت، آزمایش رایگان کرونا می دهند.

وی با اجازه به اجرای طرح ضربتی ماسک در اصناف، خاطرنشان کرد: اماکن شلوغ و پرازدحام تحت بازرسی مداوم قرار دارند و بعد از یک تا دو بار اخطار، اقدام به پلمب واحدهای صنفی می کنیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : پزشکی آنفلوآنزا کرونا معاون بهداشتی گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است