به دلیل واردات، ۲۹مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲

انسولین فقط در داروخانه های خاص توزیع می شود

شبکه خبری گیلان 24: با هدف تشدید نظارت‌ها، توزیع انسولین منحصراً در داروخانه‌های منتخب گیلان ممکن است.

فیروز سرودی در این باره توضیح داد: با توجه به وارداتی بودن برخی از انسولین‌های قلمی و تحریم‌های ظالمانه، ورود انسولین به کشور زمان‌بر است و در مقاطعی شاهد کمبود این دارو در کشور و به‌تبع آن در استان گیلان بودیم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به‌منظور به حداقل رساندن کمبود انسولین و کنترل و نظارت هرچه بیشتر دارو توسط معاونت غذا و دارو و همچنین رفاه حال بیماران توزیع انسولین صرفاً در بین داروخانه‌های منتخب گیلان صورت می‌گیرد که تمامی داروخانه‌های مذکور در سایت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بارگذاری شده است.

سرودی با اذعان به اینکه خوشبختانه تولید برخی از انسولین‌های قلمی در کشور آغاز و به بازار دارویی کشور وارد شده است و توسط پزشکان نیز تجویز می‌شود، افزود: به‌زودی شاهد تولید انبوه برخی از انسولین‌های قلمی در داخل کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ایجاد رضایتمندی بین بیماران و دسترسی آسان به انسولین‌های قلمی است، تصریح کرد: رسالت این معاونت، نظارت شدید و توزیع دقیق دارو به‌منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انسولین گیلان داروخانه های منتخب

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است