فرمانده انتظامی گیلان ، ۲۴مهر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۵۵

گیلان رتبه اول حوزه پیشگیری را کسب کرد

شبکه خبری گیلان 24: فرمانده انتظامی گیلان گفت: استان گیلان در حوزه پیشگیری رتبه اول کشور و در حوزه کشفیات رتبه سوم کشور را کسب کرده است.


وی در یک نشست  خبری ضمن قدردانی از تعامل خوب مردم و مسئولان با نیروی انتظامی استان، افزود: شعار هفته نیروی انتظامی امسال «با هم برای امنیت و سلامت» است و با توجه به محدودیت های کرونایی، جهت برگزاری ویژه برنامه های این هفته تدابیر لازم اندیشیده شده است.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان، خدمتگزاری به مردم با هدف ایجاد رضایتمندی در جامعه را مهمترین ماموریت پلیس دانست و تصریح کرد: در این راستا بازدید و سرکشی سرزده از پاسگاه های استان جهت رفع نواقص در دستور کار نیروی انتظامی استان است.

عزیز الله ملکی، یکی از مهمترین مطالبات مردم را در حوزه دستگیری ها، کشفیات و پاکسازی مناطق آلوده استان در حوزه مواد مخدر دانست و عنوان کرد: با توجه به اقدامات خوبی که در این بخش صورت گرفته، در نیمه نخست امسال بیش از دو تن و ۷۹۰ کیلوگرم کشفیات مواد مخدر داشتیم که نشان دهنده افزایش ۶۹ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی با بیان اینکه در بخش پاکسازی مناطق آلوده از طریق برخورد با فروشندگان و خرده فروشان مواد مخدر و انهدام باندها شاهد افزایش ۹ درصدی هستیم، گفت: در بخش سرقت و کشفیات مربوط به کالای مسروقه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان، از افزایش ۹۹ درصدی کشفیات در بخش جرایم اقتصادی شامل سرقت و مبارزه با کالای قاچاق و کشف کالای قاچاق خبر داد و عنوان کرد: در حوزه کاهش جرایم مربوط به سرقت خودرو و منازل و اماکن تجاری در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۱۲ درصدی هستیم که در نتیجه احساس امنیت مردم افزایش پیدا می کند.

ملکی، از جمله ماموریت های پلیس اطلاعات و امنیت را برخورد و پلمب واحدهای متخلف مد نظر ستاد مقابله با کرونا دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا با ۲۱۱۴ واحد صنفی متخلف برخورد شده است؛ همچنین ۱۱۴۲ واحد فاقد پروانه را پلمب کردیم.

وی برقراری امنیت پایدار را نیازمند تعامل همه اقشار جامعه با پلیس دانست و گفت: خوشبختانه شاهد کاهش ۴۶ درصدی جرایم خشن در استان هستیم که با کشفیات ۱۰۳ درصدی جرایم در این بخش همراه بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان، با بیان اینکه در حوزه تصادفات کاهش ۶۰ درصدی آمار تلفات جاده ای را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم، عنوان کرد: در مجموع شاهد کاهش ۴۷ درصدی تصادفات در حوزه شهری، کاهش ۱۳ درصدی جان باختگان، کاهش ۲۲ درصدی جرح و کاهش ۴۰ درصدی خسارت نیز هستیم.

ملکی، از برقراری ۳۵۰۰ تماس روزانه با مرکز فوریت های پلیس(۱۱۰) در گیلان خبر داد و اضافه کرد: طی نیمه نخست امسال ۳۲۷ هزار تماس با این مرکز برقرار شده است که آمار بالایی است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : فرمانده انتظامی گیلان حوزه پیشگیری مقام اول کشور

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است