تحلیل اجتماعی، ۳۱شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۹:۲۰

ما همچنان مرد جنگیم .........

دفاع مقدس و خاطرات آن گنج بی پایانی است که عزت و شرف ما در گرو آن قرار دارد. فراموش نکنید امروز فرزندان متعهد و برومند ما شجاعانه و هوشمندانه به جای پدران شان سرفراز در صحنه حضور دارند.


هشت سال دفاع جانانه و عزتمندانه در برابر رژیم بعث عراق با حمایت های بی امان همه قدرت های جهانی ، با اهدای انبوه انواع سلاح های پیشرفته مرگبار و پشتیبانی های نظامی و مستشاری و به موازات آن ریختن میلیاردها دلارهای نفتی کشورهای عرب به ویژه حکام مفلوک شیخ نشین حاشیه خلیج فارس توامان با پیشکش سلاح های شیمیایی و میکروبی از سوی دول اروپایی به صدام یک سوی جنگ بود و در سوی دیگر رزمندگانی جان بر کف، دلیر، بی باک، باور مند و پیرو راستین پیشوا و عالم دینی خود بدون در اختیار داشتن هر گونه سلاح مدرن و تنها با تفنگ کلاش یا ژ3 و چند خمپاره انداز اما عاشق ، همه موجودی سالهای حماسه دفاع مقدس برای سمت دیگر جنگ بود.
شعار عملیاتی ما به فرموده حضرت امام "ره" جنگ، جنگ بود و عزت و شرف ما در گرو همین جنگ – نه از آن جهت که  بعنوان یک نظام مردمی نو پا در پی جنگ باشیم بلکه همه ایران شامل نوجوان ها، جوان ها، زنان و مردان با هر ایده و عقیده ای راست قامت در  برابر هجمه وسیع دشمنی سرسپرده و دون پایه ایستادند و حاصل این ایستادگی و دست های خالی از هر گونه  سلاح ، امروز ساخت و خود کفایی سلاحهای پیشرفته و فوق مدرنی است که دیگر حتی آمریکای قلدر  با وجود همه خوی تجاوز گری هم  تصور و جرائت هجمه به سرزمین کربلایی  ما را ندارد. کاخ سفید هر بار در شرایط عصبانیت کور تصمیم به حمله علیه انقلاب اسلامی را  می گیرد اما  با یک محاسبه سریع به این نتیجه می رسد که در میدان  نبرد با فرزندان ، مردان جنگ سالهای حماسه کاری از پیش نخواهد بود.
اکنون در چهلمین سال بزرگداشت هفته دفاع مقدس ملت  سرفراز ایران اسلامی قرار داریم و در استانی زندگی می کنیم که گرچه صدها کیلومتر با منطقه جنگی فاصله داشت ،اما تقدیم هشت هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده  و ارسال متعهدانه کاروان های کمک های متعدد چند کیلومتری به سمت جبهه های نبرد بسیار نقش آفرین ، الگو و مثال زدنی بود.
جنگ عراق علیه ایران ، دفاعی مقدس برای فرزندان برومند ایران بود تا جوانان شایسته ما به خود بیایند و غیرتمندانه به سمت و سوی خودکفایی در صنعت دفاعی حرکت کنند و در حوزه های علمی و پژوهشی و دهها زمینه مهم  و تاثیر گذار دیگر رکوردهای بی نظیری را درجهان ثبت کنند و این روند ادامه دارد....
سرزمین مقدس ایران که در جای جای آن قطره خون شهیدی روی زمین بر جای مانده است امروز با همه دشمنی ها استکبار جهانی راست قامت ایستاده  و با وجود همه سیاه نمایی های دشمنان ، جنگ رسانه های ،  تحریم ها و جنگ اقتصادی و امثال آن، دلیرانه به راه خود ادامه  می دهد
.
و اما بعد.........
به خاطر داشته باشیم ، اگر دوباره جنگ شد، از قول ما رزمندگان دیروز به دلیران و سرفرازان فردای این سرزمین گلگون بگویید: در حین مبارزه با دشمن متجاوز حتما به بعد از جنگ هم  بیاندیشند.
مبادا ارزشها را در خاکریزها جا بگذارند که اگر چنین کنند" ارزشها مثل امروز عوض شده و " عوضی ها" ارزشمند می شوند
.!
ما مردانه ، راست قامت ، با دور اندیشی ایستادیم تا عزت و شرف، خاک و ناموس و دین و امنیت سرزمین مان حفظ شود
.
با دل ، پا و عزم راسخ به سوی جبهه های دفاع مقدس  رفتیم و بی دل ، با عصا و با زخم ها برگشتیم
.!
با شور شتافتیم و با شعور برگشتیم و امروز گرچه از دست عده ای بی ارزشهای عوضی پریشانیم اما هرگز برای حضور در عرصه گنج های بی پایان پشیمان نیستیم.
ما غارت بیت المال، رفاه طلبی، اختلاس، رشوه و رانت و زیر میزی را آموزش ندیده بودیم  اما غیرت ، مردانگی ، تعهد، امانت دار، ایستادگی و استواری دربرابر دشمنان تا دندان مسلح را خوب آموخته بودیم.
ما، مرد روزهای سخت و مرد جنگ بودیم  و دشمنان به خوبی بدانند و آگاه باشند که فرزندانمان همچنان  استوار در صحنه حضور دارند و اگر دشمن جسارت تجاوز به خود دهد ، " ما باز هم مرد جنگیم".
.
هفته دفاع مقدس گرامی باد- یا حسین شهید "ع"

مجید محمدپور- نویسنده، روزنامه نگار و استاد علوم ارتباطات
 سی و یکم شهریور ماه 1399

منبع : گیلان 24

برچسب ها : هفته دفاع مقدس مرد جنگ

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است