شورای شهر رشت عالمانه و دوراندیشانه انتخاب کند ۲۵شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۲

مهندس رسایی برای شهردار شدن رشت بهترین گزینه است

شبکه خبری گیلان 24: با استیضاح حاج محمدی شهردار رشت در جلسه عصر روز 24 شهریور ماه با اکثریت آرای اعضای شورای شهر، اکنون شهروندان رشت و مدیران استان به شتاب در انتظار انتخاب شهرداری لایق، با تجربه، کاردان، دلسوز و متعهد است.

رشت از جمله شهرهای مثال زدنی است که متاسفانه ثبات مدیریتی در آن بسیار کم و تغییرات سریع و متعدد بوده و شهرداری رشت مجموعه ای است که در چند سال اخیر چندین شهردار به خود دیده و یک شهردار منتخب هم تنها سه ماه در این منصب ماند و سریع هم برکنار شد.
اکنون رشت در هزار توی مشکلات شهری  در داخل و حاشیه کلانشهر چشم انتظار یک چهره های شناخته شده ، کارآمد و باسابقه و مدیر است تا بتواند ، اگر چه زمانی چندان زیاد نیست اما در همین مهلت کم کارهای بزرگ و شاخص را به ثبت برساند..

مهندس جمشید رسایی از معدود چهره هایی است که در سوابق اجرایی خود علاوه بر دو دوره ریاست جهاد دانشگاهی گیلان ( تیر ۱۳۷۱ تا مهر ۱۳۷۴ و آبان ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ ) سرپرستی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه گیلان از دی ۱۳۷۲ تا مرداد ۱۳۷۵ را دارد . رئیس گروه مطالعات و هماهنگی امور ایمنی و بازسازی استانداری گیلان مهر ۱۳۷۵ – خرداد ۱۳۷۸ و رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان گیلان خرداد ۱۳۷۸ – آبان ۱۳۸۰ و رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین آذر ۱۳۸۰ – مهر ۱۳۸۱ نیز از دیگر مسئولیتهای رسایی بوده ، اما به گمان نویسنده مهمترین مسئولیت اجرایی رسایی انجام امور پروژه آزادراه قزوین – رشت از مهر ۱۳۸۱ تا اردیبهشت ۱۳۹۰ بوده که موفق شد یکی از آرزوهای گیلانیان را برآورده کند. .
مجری پروژه آزادراه دریا ( فاز مطالعات آستارا تا گرگان ) اردیبهشت ۱۳۹۰ – خرداد ۱۳۹۲ و سرپرستی پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی از آبان ۹۲ تا دی ۹۶ هم از مسئولیتهای ایشان بوده است .
این مدیر اصلاح طلب سابقه ی حضور در جبهه به صورت داوطلبانه طی سالهای ۶۴ ، ۶۵ ، ۶۷ را نیز دارد.
براساس تحقیقات میدانی چند سال اخیر از زندگی مهندس رسایی ، او فردی متدین و نسبت به بسیاری از مدیران اجرایی و شهری کنونی پاکدست تر، کار آمدتر و دلسوزتر به حال مسائل استان گیلان و البته شهر رشت مرکز این استان است.
رسایی در همه مسئولیت هایی که پیش از این داشته به غایت نشان داده که فردی لایق برای هر پستی از جمله کرسی شهردار ی رشت است
جمشید رسایی از خانواده ای متدین و باور مند است و یکبار قبل از آنکه حاج محمدی شهردار شود یکی از گزینه های اصلی برای این پست مهم در راستا ابادانی شهر رشت و داشتن برنامه های مدون برای رفاه مردم این شهر بوده و هست.
اکنون در کمتر از یک سال مانده تا انتخابات بعدی شورای شهر ، ایشان به قطع یقین شایسته ترین و بهترین گزینه و چهره برای شهردار شدن شهر رشت است.
به خاطر دارم که مهندس رسایی برای احداث آزاد راه رشت ، قزوین چه زحمات و مرارت ها و  را تحمل و حتی در این کار عام المنفعه ملی که با جان هزاران و شاید میلیون ها نفر گیلانی و غیر گیلانی در سفر بین این استان و دیگر مناطق کشور به ویژه تهران به سختی مجروح  شد، اما خم به  ابرو نیاورد و به کار و خدمتش ادامه دارد تا آزاد راه احداث شود.
آزاد راهی که امروز موجب راحتی سفر گیلانی ها به دیگر استان ها و تردد گردشگران از دیگر مناطق ایران و دیگر کشورها به گیلان و موجب پیشرفت های مثال زدنی در استان شده است.
نظر به اینکه همه این موارد را از نزدیک شاهد بوده ام و در همان سالها در مرکز استان مسئولیت داشتم ، شهادت می دهم که سوابق این مرد عملگرا و لایق شعار نیست و با دور اندیشی و شعور کم نظیری به مردمش خدمت می کند.
امیدوارم شورای شهر رشت با انتخابی درست و به جا زمینه خدمت بیشتر به مردم خوب مرکز استان گیلان را فراهم سازد.
مجید محمدپور
نویسنده ، روزنامه نگار و استاد علوم ارتباطات در گیلان و تهران
1399/6/25

.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جمشید رسایی شهردار رشت شورای شهر

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است