فرمانده انتظامی گیلان ۲۳شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶

۴۴ هکتار اراضی ملی در گیلان آزاد سازی شد

شبکه خبری گیلان 24: فرمانده انتظامی گیلان از اجرای مرحله اول طرح پیشگیری و مقابله با زمین‌خواری در گیلان و آزادسازی ۴۴ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی با همکاری منابع طبیعی در سطح استان خبر داد.سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران، در این خصوص اظهار کرد: به منظور پیشگیری و مقابله با زمین‌خواری، طرح استانی و عملیاتی پیشگیری و مقابله با این پدیده به مدت سه روز در گیلان به مرحله اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی گیلان افزود: کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی با رصد و اشرافیت اطلاعاتی و همکاری ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها، افرادی را که به صورت غیرمجاز اراضی ملی و جنگلی را تصرف کرده بودند، شناسایی و ۲۵ متهم را دستگیر کردند.

سردار ملکی با اشاره به اینکه در این طرح ۴۴ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی رفع تصرف شد، تصریح کرد: پلیس همچنان طرح‌های عملیاتی مقابله با زمین‌خواری را در فواصل زمانی مختلف سال دنبال می‌کند تا تصرف و دست‌اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی از بین برود.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و اراضی نیز پس از رفع تصرف به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرهای هدف طرح تحویل شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه حفظ بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دست متجاوزان و سودجویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد، از هموطنان خواست در صورت مشاهده هرگونه زمین‌خواری و تعرض به اراضی ملی، موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
خدمت بین دانا

منبع : گیلان 24

برچسب ها : فرمانده انتظامی گیلان آزاد سازی اراضی ملی زمین خواری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است