با حضور دکتر نوبخت، ۲۲شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۸:۴۹

ساخت 2 هزار مسکن برای محرومان گیلان آغاز شد

شبکه خبری گیلان 24: عملیات احداث دو هزار واحد مسکن محرومان در گیلان با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه و استاندار در استان در روستای نرگستان صومعه سرا آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ در ادامه برنامه های دومین روز سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به گیلان؛ با حضور دکتر نوبخت و دکتر زارع استاندار عملیات ساخت دو هزار واحد مسکن محرومان آغاز شد.

شامگاه روز گذشته تفاهم نامه مشترک احداث دوهزار واحد مسکونی محرومان بین سازمان برنامه و بودجه، استانداری گیلان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امضاء و تبادل شده بود.

بازدید از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان ، بازدید از روند اجرای فاز دوم مسکن مهر رشت و شروع عملیات بهسازی محور پیربازار- ضیابر از برنامه های صبح امروز رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار گیلان بود

.
 *****


ریل گذاری راه آهن رشت، کاسپین، انزلی
در ادامه برنامه های دومین روز سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به گیلان؛ با حضور دکتر نوبخت و دکتر زارع استاندار یکی از گام های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به دریای خزر با ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی به طول 40 کیلومتر برداشته شد.
عملیات زیرسازی پروژه در سه قطعه درحال انجام است و هم اکنون عملیات ریل گذاری این مسیر با اعتباری افزون بر چهارهزار و 25میلیارد ریال آغاز شد.
راه آهن رشت – کاسپین- انزلی به عنوان بخشی از طرح راه آهن قزوین - رشت انزلی است که عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات عمرانی ملی شروع شده و با اتمام طرح ، مرکز استان گیلان به منطقه آزاد کاسپین متصل می شود . اجرای این پروژه علاوه بر اهمیت در حمل و نقل داخلی، بار و مسافر استان گیلان؛ از نظر ایجاد یک کریدور ریلی جدید برای صادرات و واردات کشور و همچنین ترانزیت کالا از مناطق شمالی کشور به خلیج فارس ، آب‌های آزاد بین‌المللی و دیگر کشورهای همسایه ایران نیز بسیار مهم است.
همچنین با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه و استاندار گیلان ، عملیات بهسازی محور پیربازار- ضیابر به طول بیش از ۳۲ کیلومتر و با اعتبار 294 میلیارد ریال آغاز شد.
طول قطعه اول در حدفاصل پیربازار تا نوخاله ، افزون بر هفت و نیم کیلومتر است که اجرای آن افزون بر 191میلیارد ریال پیش بینی شده و اعتبار ابلاغی اجرای آن در سالجاری ۴۰ میلیارد ریال است.
بر اساس پیش بینی ها این پروژه 24ماهه اجرا و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
مچنین عملیات ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی با حضور دکتر نوبخت و دکتر زارع آغاز شد
زهرا رضائی.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نوبخت گیلان مسکن محرومان ریل گذاری قطار رشت کاسپین

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است