۲۴مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶

حضور گسترده عراقی های برای خرید ویلا در شمال!!

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: رئیس اتحادیه املاک بابل، گفت: عراقی‌ها، مشهدی‌ها و اصفهانی‌ها افرادی هستند که بالاترین متقاضی خرید ویلا در شمال هستند. کف قیمت یک ویلای ۱۵۰ متری با ۱۰۰ متر بنا حدود یک میلیارد تومان است.


کاهش ارزش پول ملی ایران، تقاضای عراقی‌ها برای خرید ملک در ایران را افزایش داده است. رئیس اتحادیه املاک بابل در حالی افزایش معاملات ویلا توسط عراقی‌ها در شهرهای شمالی ایران را تایید می‌کند که چندی پیش دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران از سرمایه‌گذاری عراقی‌ها در بازار مسکن ایران سخن گفت.

در همین حال رئیس اتحادیه املاک بابل با اشاره به ردپای ورود عراقی‌ها در بازار ویلای شمال، گفت: عراقی‌ها، مشهدی‌ها و اصفهانی‌ها بیشترین متقاضی خرید ویلا در شمال هستند اما با افزایش قیمت ویلا در شهرهای شمالی ورود عراقی‌ها در بازار مسکن شمال بیشتر شده است

رضا صادقی افزود: با افزایش قیمت مسکن خریداران و فروشندگان ویلا ترسو شده‌اند؛ به طوری‌که در یک ماه گذشته فسخ قرارداد خرید و فروش ویلا افزایش یافته بود اما فعلا بازار معاملات خرید و فروش خانه در شمال کشور راکد است.

او با اشاره به سقف و کف قیمت ویلا در شمال ایران اشاره و اظهار کرد: قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری در شمال ایران از متری هشت میلیون تومان آغاز می‌شود. کمترین قیمت یک ویلای ۱۵۰ متری با ۱۰۰ متر بنا حدود یک میلیارد تومان است.

صادقی در توصیه‌ای به دولتمردان، گفت: دولتمردان باید تدابیری برای افزایش تغییر کاربری اراضی حاشیه شهر داشته باشند و گرنه چنانچه قرار باشد این رویه به همین منوال پیش رود دیگر دهک‌های ضعیف جامعه تا ۳۰ سال آینده توان خرید یک آپارتمان را نخواهند داشت.

نگاه رسانه:
زمین ها و ساختمان ها و ویلاهای شمال طی یک دهه اخیر به خصوص در دو  سال گذشته به شدت مورد استقبال اصفهانیها، کرمانی ها، یزدی ها، تبریزی ها، و البته تهرانی ها  و در همین زمان ویلاهای این منطقه در مازندران و  اندکی کمتر در گیلان مورد اقبال اتباع عراقی" با واسطه یا بدون واسطه " قرار گرفته است.
هجوم این متقاضیان جدید که باعث تخریب و نابودی جنگلها، ساحل دریا، شالیزارها ، برنجزارها، باغهای چای  و ....شده است همزمان اراضی دو استان ساحلی را بسیار گرانتر کرده است.
هم اکنون در رامسر و چابکسر زمین به مترمربعی 10 میلیون تومان و بالاتر و بنا هر مترمربع7 تا 12 میلیون تومان رسیده است.
به علت پر شده مشتری در این مناطق ، خریداران متوجه بخش های کلاچای ، واجارگاه، رحیم آباد و نواحی روستایی اطراف شده اند و خریدهای میلیاردی در بنگاه های املاک بسیار داغ شده است.
به همین علت هم تعداد بنگاه ها در این نواحی و دیگر مناطق شمال به خصوص در شهر رشت مرکز گیلان و بخش های خمام، لشت نشا، خشکبیجار، انزلی ، لاهیجان، لنگرود، املش ، و .....بسیار زیاد و گاهی از حد اعتدال فزونی گرفته است.
در این مناطق حاد و بحرانی  شرایط به گونه ای است که به علت در آمدهای چند ین میلیونی تعدادی از بنگاه ها ، تعداد مشاوران املاک به هر سه مغازه یک املاکی تبدیل شده است.
این اوضاع در شرایطی است که مردم منطقه می گویند: قانون و دستگاه های نظارتی برای تغییر کاربری اراضی و ساخت و سازهای خلاف سختگیر تر شده اند.!؟
اگر چه بسیار دیر شده است اما باید مجلس ، دولت و دستگاه قضایی  در این خصوص تصمیمات و اقدام های ویژه انجام دهند.
مدیر مسئول

منبع : گیلان 24

برچسب ها : عراقی ها ویلاها زمین ها اصفهانی ها تهرانی خرید و فروش زمین ساختمان گرانی ها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است