شرم آور است........... ۲۳مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۶

با این هدایا، نقش خبرنگاران در گیلان خیلی هم عالیست

شبکه خبری گیلان 24: در خبرهای فضای مجازی آمده است ، یکی از اداره های کل استان برای تجلیل از خبرنگاران به مناسبت "هفده مرداد روز خبرنگار" یک بسته پفک و تعدادی کیک و کلوچه به ارزش 65 هزار تومان به آنها هدیه کرده است.!؟متن خبر منتشره به شرح زیر است...................!!
  پایگاه خبری می رشت]
📶 هدیه عجیب، باور نکردنی و قابل تامل از یک شرکت مواد غذایی لاهیجان با همت شبانه روزی ناظر گمرکات گیلان در راستای تجلیل از مقام خبرنگاران❗️

📸 ۲ عدد پفک هر کدام به ارزش ۵ هزار تومان❗️

📸 ۲ عدد کیک وانیلی به قیمت ۱ هزار و پانصد تومان‼️

📸 ۱ عدد مینی کوکی به ارزش ۲ هزار و پانصد تومان❗️

📸 ۱ عدد کیک بزرگ وانیلی به قیمت ۴ هزار تومان‼️

📸 یک جعبه شوکو ویفر به ارزش ۲۴ هزار تومان❗️

📸 یک بسته ویفر کرم کاکائو به قیمت ۱۸ هزار تومان‼️

⛔️⛔️⛔️ به کجا خواهیم رفت، چنان شتابان❗️

بعد از 41 سال کار مستمر رسانه در تهران و پنج استان کشور  با خود اندیشیدم ، با این هدایا و تجلیل برای یک سال تلاش بیدریغ در سرما و گرما ، همین میزان تلاش و اطلاع رسانی از سازمان ها، ارگانها و نهادها از سوی رسانه ها و خبرنگاران اعم از خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و مطبوعات خیلی هم عالی است.
اقای استاندار، مقامات محترم استان ، اقایان مسئول در سراسر کشور به ویژه در  پایتخت متوجه می شوید که چه رفتاری با جامعه خبرنگاران می شود.؟ واقعا چه انتظاری از این جامعه اثر گذار و هدایتگر دارید. خدا پدر خبرنگاران و روزنامه نگاران در گیلان را بیامرزد با این بی میزان بی احترامی همچنان مشغول فعالیت در شرایط سخت و کرونایی و امثال آن هستند.
برخی از سازمان ها و اداره های کل هم برای یک سال کار و تلاش یک کارت یکصد تومانی هدیه کردند " تازه روابط عمومی ها گفته اند که باید نسخی از نشریه یا پرینت خبرها را بیاورید تا راستی آزمایی شوید"-  به عبارتی این هدیه سخاوتمندانه می شود ماهی هشت هزار تومان و برخی سازمان ها مانند .....که فقط یک متن نوشته " مثلا تجلیل " تحویل  خبرنگاران حتی  نیروهای با تجربه ها داده اند و از سازمان های ثروتمند هم هستند، اما - شاید به علت بضاعت کم ، داده هدیه را به بعدها موکول کرده و  تجربه سالهای پیشین حاکیست که این مدیران کل و عامل و مسئولان روابط عمومی هرگز کاری نخواهد کرد. واقعا اگر من نویسنده به جای آن مدیر بودم که در ماه 20 تا 30 میلیون تومان حقوق دریافت می کند و روابط عمومی ایشان هم بیش از 12 میلیون تومان حقوق دارد، از جیب هم شده حداقل یک کارت 200 هزار تومانی با یک هدیه خانگی تهیه و به اصحاب رسانه هدیه می دادم!!.

این سخن من شعار نیست و زمانی که رئیس اداره ارتباطات قوه قضائیه بودم، روز خبرنگار به خبرنگاران یک سکه بهار آزادی هدیه می دادیم تا تلاش و جایگاه شان به صورت حداقلی ارج نهاده شود.

روز خبرنگار امسال گفته شده که برخی سازمان ها و نهادها هدیه غیر نقدی هدیه کرده اند که خدا پدرشان را بیامرزد اما باید به گونه ای محاسبه کنند که این هدایا پاسخگوی حداقلی از یک  سال تلاش و انتشار اخبار و عملکردها باشد . متاسفانه بعضی روابط عمومی ها به علت روابط با یک روزنامه و پایگاه خبری آنها را چندین برابر تحویل گرفته اند که این ظلم و تبعیض مضاعف است چرا که شما همه آن رسانه و خبرنگار آن حوزه را خریده اید!. در این میان نام سازمان های اقتصادی برجسته بسیار درخشان مشاهده می شود!
عده ای هم در این راستا گزینشی اقدام به تجلیل کرده اند که این کار به هیچ وجه پسندیده نیست." شما را به خدا این کارها را نکنید" . – از سوی دیگر مدیران و خبرنگاران رسانه ها شان را حفظ کنند و برای چندر غاز در سالن های اجتماعات سازمان ها و ارگانها تجمع نکنند. نقش و رسالت ما و شما بسیار برجسته تر از این حرف و سخن ها است . ما و شما باید برای عقب ماندگی استان تلاش  و  اطلاع رسانی کنیم،مدیران دلسوز و پرتلاش را به افکار عمومی معرفی و  مدیران ناکارآمد و دارای تخلف را افشا کنیم و جامعه را به سوی سلامت و پاکی و خدمت پیش برانیم.
به راستی با این فضای مسموم و نگاه بسیار سطحی نباید کسی از کسی انتظاری داشته باشد. اقایان مدیرانکل و روسای سازمان ها و نهادها با چه چرتکه ای با رسانه های حساب می کنند که با هدیه یکصد هزار تومانی آن هم با خوشحالی زیاد، هر ماه هشت هزار تومان خبرنگاران را طی یک نصف روز اداری تجلیل می کنند. واقعا شرم آور است.
این شرم از انجا ناشی می شود که از صبح تا شب به جای عملکردهای متعهدانه و دلسوزانه و خدمت به جامعه ، شعار می دهیم. برای آن است که خبرنگاران ، دبیران،سردبیران و حتی بیشتر مدیران مسئول خود را به 50 و صد هزار تومان و یک هدیه  می فروشند.
به شخصه به شدت از این حرکت های برخی سازمان ها و اداره کل مورد نظر که امیدواریم خبرش درست نباشد " عصبانی هستم" و دلم می خواهد به شایستگی یک جایی این عصبانیت را خالی کنم.
اقای استاندار، توجه کنید برادر عزیز- تا دیر نشده بیایید به سازمان ها اعلام کنید که هر کسی می خواهد هر هدیه بدهد ، بودجه را یک جا جمع کنید و هدیه با عدد مناسب و  متناسب و در شان از سوی استانداری یا ارشاد به خبرنگاران داده شود و اسامی آن سازمان ها را منتشر کنید تا روی دل مدیرانشان هم نماند.
آقایان مدیران در تهران، استان ها و شهرستان ها در پیام هایتان برای روز خبرنگار از شهادت، ایثار، تلاش ، آگاهی بخشی ، اطلاع رسانی ، هدایت جامعه و امثال آن سخن می گویید و برای همه ی این واژه ها تنها 8 هزار تومان در ماه درنظر می گیرید.!! آنهایی که یک کارت هدیه 50 هزار تومانی می دهند به واقع در ماه 4 هزار تومان محاسبه کرده اند. به عبارتی این سازمان ها و نهادها برای یک سال تلاش و ایثار حتی پول یک استکان چای را به خبرنگار نمی پردازد و  بعد انتظار دارد تا خدمات و عملکردها را به خوبی با  عکس شفاف و برجسته  منتشر کنند - کمی انصاف داشته باشید..

مدیر مسئول - 25 مرداد 1399.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : با این هدایا، نقش خبرنگاران در گیلان عالیست

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است