۲۳مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۰۰

ضرر ۷۲ هزار میلیاردی "زنگنه" به کشور با یک تصمیم سیاسی

شبکه خبری گیلان 24: نماینده دشتستان در مجلس گفت: وزیر نفت با اتخاذ تصمیم سیاسی برای عدم راه اندازی فاز ۱۴ پارس جنوبی ۷۲ هزار میلیارد تومان به کشور ضرر وارد کرده است.

ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اعلام وصول سوال خود از وزیر نفت، گفت: روز گذشته هیئت رئیسه مجلس سوال بنده از آقای زنگنه را اعلام وصول کرد و وزیر نفت باید برای پاسخگویی به این سوال در صحن علنی پارلمان حضور پیدا کند.

وی در تشریح سوال خود از وزیر نفت، ادامه داد: سوال بنده درباره تاخیر در راه اندازی و  بهره‌برداری از فاز 14 پارس جنوبی است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: توقف و عدم راه اندازی این پروژه باعث شده که میلیاردها دلار به کشور ضرر وارد شود که در همین راستا بنده سوالی را از وزیر نفت پرسیدم تا علت عدم بهره برداری این پروژه را اعلام کند.

نماینده دشتستان در مجلس با اعلام اینکه هفته گذشته وزیر نفت در کمیسیون انرژی حضور یافت و بنده از پاسخ های وی قانع نشدم،اضافه کرد: قرار بوده است از فاز 14 پارس جنوبی روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز و میعانات گازی استخراج شود که با تاخیر انجام شده حدود 72 هزار میلیارد تومانی به کشور وارد شده است.

رضایی عنوان کرد: با پاسخ هایی که وزیر نفت در جلسه کمیسیون انرژی ارائه کرد مشخص شد که توقف پروژه فاز 14 پارس جنوبی به دلایل فنی نبوده است و دلیل این کار بیشتر سیاسی بوده است
مشرق.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : زنگنه وزیر نفت نماینده مجلس

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است