مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، ۱۱مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۷:۲۴

۲۶ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند

شبکه خبری گیلان 24: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از پرداخت بیمه بیکاری به علت شیوع کرونا خبر داد و گفت: ۲۶ هزار نفر در گیلان برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند.

عباس علیزاده  در جمع خبرنگاران پرداخت بیمه بیکاری به علت شیوع کرونا را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه 26 هزار نفر در گیلان برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند اظهار داشت: پس از انجام پالایش‌های لازم از این تعداد 22 هزار و 600 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری در گیلان شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه دولت در مرحله نخست رویکرد حمایتی خود در اسفند 98 معادل 5 هزار میلیارد تومان به صندوق تأمین اجتماعی جهت پرداخت بیمه بیکاری کمک کرد ابراز داشت: بیمه بیکاری به افراد مشمول که اطلاعات آنان مورد پالایش قرار گرفته برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت پرداخت می‌شود.

علیزاده با تأکید بر اینکه برای پرداخت اقساط تسهیلات حمایتی کرونا سه ماه تنفس اعلام شده است از پرداخت تسهیلات به مشاغل غیررسمی که بیمه تأمین اجتماعی نیستند خبر داد و تصریح کرد: پرداخت این تسهیلات تا سقف 16 میلیون تومان نیازی به ضامن ندارد و متقاضیان می‌توانند با استفاده از سفته تسهیلات خود را دریافت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه دولت 40 هزار میلیارد تومان برای کمک به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در کشور اختصاص داده است عنوان کرد: متقاضیان دریافت این تسهیلات که واحدهای تولیدی و خدماتی آن‌ها متأثر از شیوع ویروس کرونا شدند در کل کشور و استان گیلان در سامانه اینترنتی ثبت‌نام کردند.

علیزاده مراکز گردشگری نظیر هتل‌ها و مهمان‌پذیرها، دفاتر خدمات مسافری، گردشگری و زیارتی را از جمله رسته‌هایی که تسهیلات حمایتی کرونا به آنان تعلق می‌گیرد خواند و تصریح کرد: تولید، توزیع و فروش صنایع‌دستی، حمل و نقل عمومی مسافر برون‌ شهری شامل ریلی، جاده‌ای و دریایی از جمله این رسته‌ها محسوب می‌شوند.

 وی نوع تسهیلات حمایتی که دولت قصد پرداخت آن را به بنگاه‌ها کسب و کارها دارد را بر دو نوع تقسیم‌بندی کرد و ضمن تشریح بیشتر این موضوع ابراز داشت: به بنگاه‌هایی که به دستور دولت و حاکمیت و برای پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شدند به ازای هر کارگر بیمه شده‌ای که حفظ کنند مبلغ 16 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

علیزاده میزان تسهیلات پرداختی به کسب و کارهایی که در مسیر شیوع کرونا آسیب دیده و خودشان فعالیت اقتصادی‌شان را تعطیل کردند 12 میلیون تومان به ازای هر کارگر بیمه شده اعلام کرد و اظهار داشت: طبق تصمیم دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سود این تسهیلات پرداختی 12 درصد تعیین شده است
خدمت بین دانا.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است