با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۸مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۸:۴۷

مراسم عرفه در گیلان برگزار می‌شود

شبکه خبری گیلان 24: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: مراسم دعای عرفه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۷۴ بقعه متبرکه استان گیلان برگزار می‌شود.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به فضیلت‌ روز عرفه  عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) درباره فضیلت‌‌های بسیار روز عرفه فرمودند در بین گناهان، گناهانی وجود دارند که جز در عرفات بخشیده نمی‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده با بیان اینکه سه هزار نفر از خدام افتخاری بقاع متبرکه و اعضای هیئت امنا در برگزاری مراسم روز عرفه مشارکت دارند تصریح کرد: خدام افتخاری بقاع متبرکه قبل از برگزاری مراسم حتماً صحن و محیط بقاع را ضدعفونی می‌کنند.

 وی با اشاره به برگزاری مراسم دعای عرفه در 74 بقعه متبرکه استان در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: با توجه به اینکه گیلان از لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت هشدار قرار گرفته بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مراسم ضروری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان به اِعمال محدودیت‌هایی اشاره کرد و ابراز داشت: زیارت ضریح مزار امامزادگان و توزیع نذری در بقاع متبرکه ممنوع است.

علیزاده با اشاره به اطلاع‌رسانی‌های مختلف انجام شده برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه خاطرنشان کرد: مردم هنگام شرکت در مراسم دعای عرفه حتماً از ماسک و دستکش استفاده کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند البته اطلاع‌رسانی‌های لازم نیز در این زمینه انجام شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مراسم عرفه در گیلان برگزار می‌شود

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است