تلاش برای ثبت نام مهرسا در گینس، ۸مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۹

نویسنده 5 ساله گیلانی آرزوی دانشمند شدن دارد

مهرسا شاه محمدی، نویسنده گیلانی کتاب «my beautiful yellow flower» با پنج سال سن عنوان خردسال ترین نویسنده ایران را از آن خود کرد.


مهرسا شاه محمدی، خردسال ترین نویسنده ایران می گوید، علاقه زیادی به کتاب های علمی و داستانی دارم در حالی که هنوز به مدرسه نمی روم، اما به دو زبان فارسی و انگلیسی تسلط دارم و هم می توانم فارسی و انگلیسی بنویسم و هم می توانیم بخوانم.

وی کتاب «my beautiful yellow flower» را نخستین اثر خود دانست و افزود: این کتاب را به زبان انگلیسی نوشتم و نقاشی های کتاب و طراحی جلد را خودم انجام داده ام؛ البته تاکنون به کلاس نقاشی نرفته ام و همه نقاشی های کتاب را براساس موضوع هر صفحه و با استفاده از قدرت تخیل خودم به تصویر کشیدم.

این نویسنده کوچک، داستان کتاب خود را تخیلی دانست که به کودکان آموزش می دهد و گفت: من عاشق کتاب هستم و کتاب های زیادی در اتاقم دارم و همه را می خوانم و علاقه دارم وقتی بزرگ شدم یک دانشمند شوم.

پروانه کیانی، مادر این نویسنده کوچک گیلانی  از علاقه خود و همسرش به کتاب و کتابخوانی گفت و اضافه کرد: من و پدر مهرسا نیز نویسنده هستیم و همواره سعی کردیم خانواده ما با کتاب عجین باشد.

وی با بیان اینکه از زمان تولد مهرسا با وجود نوزاد بودن همواره برایش کتاب داستان می خواندم، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم کودکان از همان دوران نوزادی توانایی فرا گرفتن دارند و داستان ها را می فهمند و با آن خو می گیرند.

مادر «مهرسا شاه محمدی»، با اشاره به تسلط دخترش به زبان های فارسی و انگلیسی، یادآور شد: وقتی مهرسا یک سال و نیم داشت، نه تنها همه کلمات را به زبان می آورد، بلکه جملات را به راحتی بیان می کرد و حرف می زد لذا با توجه به استعداد و علاقه ای که در مهرسا دیدیم، از سن سه سال و نیم او را به کلاس زبان فرستادیم و اکنون کاملا بر زبان انگلیسی تسلط دارد و نخستین کتابش را به زبان انگلیسی نوشته است.

کیانی، با بیان اینکه کتاب خواندن برای کودکان ذهن آنان را فعال می کند، گفت: همه کودکان با استعداد به دنیا می آیند و والدین باید استعدادهای کودکان را شناسایی و شکوفا کنند.

مادر خردسال ترین نویسنده ایران، فضای آموزشی را در علاقمندی کودکان به فراگیری علوم مختلف تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: فضایی که مهرسا در آن زبان را یاد گرفته صرفا یک فضای آکادمیک نیست، بلکه معلم مهرسا همواره با استفاده از بازی و ابزارهای کودکانه اقدام به تدریس می کند و دخترم با عشق و علاقه در کلاس ها حضور پیدا می کند.

محمد شاه محمدی، پدر این نویسنده کوچک نیز در گفت وگو با ایسنا، عنوان کوچکترین نویسنده ایران را پیش از این متعلق به یک دختر هفت ساله دانست و بیان کرد: مهرسای پنج ساله با تالیف کتاب «my beautiful yellow flower» عنوان خردسال ترین نویسنده کشور را به خود اختصاص داد؛ البته در سن چهار سالگی آماده تالیف این کتاب بود.

وی داستان کتاب را کودکانه و برای گروه سنی الف و ب در ۱۶ صفحه رنگی و قطع رقعی دانست و گفت: موضوع کتاب کودکانه است و تصویرگری آن توسط خود مهرسا انجام شده است.

شاه محمدی، از تلاش خود برای ثبت نام مهرسا در فهرست کتاب رکوردهای گینس به عنوان یکی از خردسال ترین نویسندگان جهان خبر داد و گفت: براساس استعلام کتابخانه ملی، مهرسا خردسال ترین نویسنده ایران است و در صورت ثبت در گینس، مهرسا دومین نویسنده خردسال جهان خواهد بود.
ایسنا.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نویسنده 5 ساله گیلان آرزوی دانشمند شدن دارد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است