رییس کل دادگستری گیلان، ۲۶تیر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۲۰

اجرای طرح حد نگاری اراضی - کاداستر سرعت بگیرد

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: رییس کل دادگستری گیلان گفت : در اجرای طرح حد نگاری اراضی - کاداستر در گیلان تاکنون کند عمل شده و باید این روند سرعت بیشتری بگیرد.

رییس کل دادگستری گیلان پنج شنبه 26 تیرماه در نشست پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با بیان اینکه طرح حد نگاری اراضی یا کاداستر با هدف ساماندهی و هویت دار کردن اراضی از اهمیت بالایی برخوردار است گفت : اجرای درست و مطلوب این طرح در کوتاه ترین زمان برای پیشگیری از وقوع جرم و انباشت پرونده های قضایی با موضوع مشکلات اراضی گیلان نقش مهمی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین خلیلی با اشاره به اینکه آمار در دسترس در خصوص ثبت اراضی در قالب طرح حد نگاری زیبنده گیلان نیست افزود : باید در این زمینه زمان بندی شود و به اهداف از پیش تعیین شده در این زمینه درهمان زمان دست یابیم.
وی تصریح کرد : باید با ساماندهی فرآیند اجرای طرح کاداستر در گیلان رضایت مردم را فراهم کنیم و در این زمینه از توان دستگاه های متولی بیشتر استفاده شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هم در این نشست گفت : اجرای کاداستر نقش موثری در توسعه پایدار کشور دارد.
علی اوسط اکبری مقدم افزود : با اجرای طرح کاداستر تنش های اجتماعی و آسیب های زیست محیطی به طور محسوسی کاهش خواهد یافت.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک گیلان هم گفت : 450 هزار هکتار از یک میلیون و 17 هزار هکتار اراضی ملی در گیلان در بانک کاداستر جانمایی ، 70 هزار هکتار اصلاح هندسی و از این 70 هزار هکتار، 4 هزار هکتار در اداره ثبت اسناد و املاک ثبت شده است.
علی اصغر اسدی با بیان اینکه اداره ثبت اسناد و املاک آمادگی دارد تا هر مقدار اراضی که دستگاه های متولی اعلام کرده اند ثبت کند از همه این دستگاه ها خواست تا درا ین زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

    مدیر کل منابع طبیعی گیلان هم گفت : برای اجرای طرح کاداستر تا پایان سال 98، 560 هزار هکتار از اراضی گیلان به مرحله انعقاد قرارداد و مشاور رسید و حدود80 هزار هکتار برای بارگذاری و ثبت در اختیار اداره ثبت اسناد و املاک گیلان قرار گرفته است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : اجرای طرح حد نگاری اراضی - کاداستر سرعت بگیرد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است