هشدار مدیرعامل هلال احمر به گیلانیها، ۲۵تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۱

بانوی 65 ساله تالشی در سیلاب جان باخت

فرماندار تالش گفت: سیلاب روز گذشته به سه پل ارتباطی در مسیر دسترسی آق‌اولر خساراتی وارد کرد و همچنین یک دستگاه خودروی تویوتا را نیز مدفون کرد.

سیدعیسی مهدوی  در خصوص آخرین گزارش از سیل روز سه شنبه در شهرستان تالش، اظهار کرد: بر اثر دومین سیلی که روز گذشته در منطقه آق‌اولر جاری شد، متاسفانه یک بانوی ۶۵ ساله که بر اثر هراس گرفتار سیلاب شده بود، جان باخت که با تلاش نیروهای امدادی جسد وی کشف و تحویل خانواده شد.

فرماندار شهرستان تالش افزود: سیلاب روز گذشته علاوه بر تخریب تعدادی منازل مسکونی، به سه پل ارتباطی در مسیر دسترسی آق‌اولر خساراتی وارد کرد و همچنین یک دستگاه خودروی تویوتا را نیز مدفون کرد.

وی با بیان اینکه کارشناسان در حال برآورد خسارت سیل هستند که متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: پل ۲۰ متری تالش نیز روز گذشته براثر وقوع سیلاب مسدود شده بود که با هدایت‌ همکاران اکنون تردد جریان دارد

****

مدیرعامل هلال احمر گیلان از امدادرسانی این جمعیت در پی وقوع سیل و بارندگی های شدید طی دو روز گذشته در این استان خبر داد.

سیاوش غلامی در در جمع خبرنگاران از امدادرسانی این جمعیت در پی وقوع سیل و بارندگی های شدید طی  دو روز گذشته "دوشنبه" و  "سه شنبه" در این استان خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر در سیل روز گذشته بیان کرد: امدادگران هلال احمر گیلان در شهرستان های تالش، سیاهکل، ماسوله، رضوانشهر و ماسال امدادرسانی کردند و به آسیب دیدگان برخی  شهرستان ارائه خدمت کردند.

غلامی با اشاره به اعزام تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: امدادگران در پی وقوع سیل و بارندگی های شدید در شهرستان تالش منطقه کیش دیبی واقع در محور تالش به مریان طی روزهای دوشنبه و سه شنبه به ۱۲ خانوار آسیب دیده امدادرسانی کردند، در این منطقه دو دهنه پل نیز مسدود شده بود که با کمک ادارات ذی ربط باز گشایی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به امدادرسانی به ۱۴ خانوار آسیب دیده از بارندگی های شدید و سیل در منطقه عین شیخ دیلمان شهرستان سیاهکل از دیگر خدمات رسانی ها عنوان کرد و گفت: برنج، بخاری برقی، پودر لباسشویی، چراغ والور، چای، روغن، موکت، نایلون و غیره بین خانوارهای آسیب دیده در این منطقه توزیع شد.

غلامی ضمن اشاره به جاری شدن سیل در شهرک تاریخی ماسوله گفت: در محور فومن به ماسوله و شهرک تاریخی "ماسوله" نیز به یک دستگاه خودروی آسیب دیده امدادرسانی شد که البته مصدومی در پی نداشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به گزارش سیل در شهرستان ماسال در ییلاقات ماسال، محور ماسال به اولسبلانگاه تصریح کرد: یک تیم ارزیاب به همراه پنج نفر به این منطقه اعزام شدند که آسیب های وارده در دست بررسی است.

غلامی ضمن اشاره به آمادگی تیم های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار داشت: هلال احمر گیلان در ۱۶ شهرستان در قالب ۱۶ تیم ۵ نفره و دو تیم واکنش سریع به همراه تجهیزات لازم برای امدادرسانی احتمالی آماده باش هستند..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : سیلاب در تالش

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است