۱۶تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۰

6هزار گیلانی در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند

شبکه خبری گیلان 24: استاندار گیلان خبر داد: اطلاع رسانی صحیح و همکاری دستگاه‌ها در اجرای طرح مسکن ملی برای مشارکت بیشتر ضروری است.

استاندار گیلان در جلسه شورای مسکن با تاکید بر ضرورت تقویت اطلاع‌رسانی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای جلب مشارکت بیشتر مردم گفت: تأمین مسکن به ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر یکی از موضوعات مهم است و دولت برای تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر باقیمانده از پارسال با استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به ویژه مسکن در این خصوص اهتمام جدی دارد.
    ارسلان زارع ،گیلان را یکی از استان‌های پیشتاز در انجام برنامه‌ریزی‌های اولیه اجرای طرح اقدام ملی مسکن عنوان و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 6 هزار نفر برای بهره‌مندی از این طرح در استان نام نویسی کردند که با اطلاع‌رسانی صحیح رسانه ها به ویژه صدا و سیما امیدواریم افزایش مشارکت مردم در طرح اقدام ملی مسکن بیشتر شود.
استاندار گیلان استفاده از ظرفیت‌های موجود همچون پشتیبانی ستاد بازآفرینی مهم دانست و گفت: زمین احداث 11 هزار و 649 واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن تأمین و آماده کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی است.
ارسلان زارع به آمادگی شرکت‌های خدمات رسان برای تأمین امکانات مورد نیاز مناطق پیش‌بینی شده برای احداث واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در استان اشاره کرد و افزود: برای احداث واحدهای مسکونی طرح اقدام مسکن ملی با توجه به موقعیت‌های مکانی پیش‌بینی شده نرخ قابل قبول مردم و تمهید زیرساخت‌ها در نظر گرفته شده است.
    استاندار گیلان به محدودیت‌های تأمین زمین در استان و ممنوعیت تغییر کاربری اراضی صنعتی اشاره و تصریح کرد: باتوجه به تأکید رئیس‌جمهوری مبنی بر تامین مسکن مردم  باید دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها نسبت به شناسایی زمین‌هایی که امکان احداث وجود دارد، اقدام و آنها را به دبیرخانه معرفی کنند.

    وی با اشاره به سند چشم انداز توسعه برای کاهش تصدی گری دولت و اهتمام به نقش نظارتی و راهبردی افزود: انتظار می‌رود دستگاه های متولی برای تأمین زمین موردنیاز در شهرستان‌ها نهایت همکاری را داشته باشند.
    ارسلان زارع همچنین بر لزوم برگزاری جلسات شورای مسکن شهرستانی در سراسر استان برای بسترسازی استفاده بهینه از طرح اقدام ملی مسکن تأکید کرد.
زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان مسکن ملی استاندار اطلاع رسانی مشارکت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است