معاون دانشگاه علوم پزشکی خبر داد،

هشدار برای بازگشت شیوع کرونا در گیلان

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه ی منطقه ای واکنش: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز درباره احتمال شیوع دوباره ویروس کرونا هشدار داد.

دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به اینکه شمار بیماران مبتلا به این بیماری در گیلان رو به افزایش است گفت: روزانه 50 نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا به بیمارستان های استان مراجعه می کنند و اگر وضع به همین منوال پیش برود احتمال شروع موج دوم و همه گیری آن زیاد است .
وی افزایش دوباره بیماران مبتلا به کووید 19 را ناشی از بی توجهی به دستورالعملهای بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی عنوان کرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مردم خواست ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی از مسافرت های غیرضرور و حضور در اماکن عمومی پرخطر پرهیز کننداین در حالی است که رئیس این دانشگاه از کاهش میزان ابتلا به کرونا در گیلان خبر داده است.

    ارسلان سالاری افزود : در حال حاضر روزانه 500 تست ابتلا به کرونا در گیلان در 2 بیمارستان رازی و پارس رشت انجام می شود و این درحالی است که پیش از این روزانه فقط 50 تا 100 تست مبتلایان به کرونا انجام می شد.

وی با تاکید بر بیماریابی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا گفت : بزودی امکان انجام 750 تا هزار تست کرونا در گیلان فراهم خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آغاز فصل گرما و ورود گردشگران به استان به شهروندان و مسافران توصیه کرد : در صورت بروز هرگونه علایم سرماخوردگی ، تب و لرز به مراکز 16 گانه 24 ساعته سلامت در سراسر استان مراجعه کنند.
ارسلان سالاری همچنین با تاکید بر اهمیت نظارت مستمر بر واحدها و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی گفت : در 3 ماه گذشته بیش از 100 هزار بازدید از این اماکن انجام شد..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : هشدار برای بازگشت شیوع کرونا در گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است