تجمع نمازگزاران گیلانی در شهرهای سفید،

حمایت از قدس و فلسطین وظیفه مسلمانها است

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه ی منطقه ای واکنش: امام جمعه رشت با اشاره به لزوم خروش در برابر جنایات رژیم صهیونیستی گفت: امت مسلمان حمایت از قدس و فلسطین را وظیفه خود می‌داند.

آیت الله رسول فلاحتی امروز دوم خرداد ماه در سخنان پیام جمعه در مصلای امام خمینی رشت به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط امام راحل اشاره کرد و افزود: امت مسلمان حمایت از قدس و فلسطین را وظیفه دینی، ملی و انسانی خود می داند.

وی با بیان اینکه هر قدر زمان می گذرد رژیم غاصب صهیونیستی در موضع ضعف قرار دارد خاطرنشان کرد: دولتهای سازشکار عربی در سایه قدس محو شدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان ملت ایران را لبیک گوی ندای امام(ره) در آزادی قدس و فلسطین عنوان کرد و افزود: رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط و افول قرار گرفته است.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر تداوم انتفاضه فلسطین تصریح کرد: حفظ هوشیاری مردم فلسطین در برابر دشمنان بسیار مهم است.
وی حضور مردم مسلمان در صحنه جهانی و کمک به مردم فلسطین را واجب کفایی دانست و تصریح کرد: خروش امت اسلامی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی باید ادامه پیداکند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه در سایه تلاش سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی مقاومت در عرصه جدید قرار گرفته است افزود: در تداوم این مقاومت جنگ های ترکیبی در مقابل دشمنان ایجاد شده است.

آیت الله فلاحتی در ادامه سخنانش با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، رمضان را ماه خدا عنوان کرد و گفت: خدای متعال این ایام را برای خودسازی انسان قرار داده و یکی از بزرگترین دستاوردهای ماه مبارک رمضان تقوا، خودسازی و ساختن رفتار انسانها است.

امام جمعه رشت افزود: رمضان ماه ساختن نفس و تنظیم اخلاق و رفتار انسان است.

آیت الله فلاحتی وظیفه مومن را حسن خلق در روابط اجتماعی و کاری عنوان کرد و گفت: البته مومن دارای حسن خلق باید کیاست و سیاست نیز داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به فرمایش امام(ره) مبنی براینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد اضافه کرد: این روز را به تمام رزمندگان در میدان دفاع مقدس تبریک عرض می کنم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا در جامعه اشاره کرد و گفت: به دلیل نبود نظارت کافی برخی آسیبها در کشور ایجاد شده است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه مجلس دوره دهم شورای اسلامی با گلایه هایی که داشتیم به اتمام رسید افزود:هنوز به خواسته های مقام معظم رهبری در کنترل قیمتها و توجه به نقدینگی جامعه پاسخ درستی داده نشده است.

امام جمعه رشت به سوءاستفاده برخی افراد در گران کردن کالاها در جامعه اشاره کرد و گفت: گرانی ایام کرونا مردم را خسته کرده و خیلی ها از افزایش قیمت برخی کالاها همچون خودروی پراید از ۲۲میلیون تومان به ۹۰میلیون تومان انتقاد دارند.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: البته نمی خواهیم سیاه نمایی کنیم و هیچگاه نظام اسلامی درجا نزده است و تمام دولت ها تلاش کردند اما بیش از این را توقع داشتیم و مردم می خواهند متولیان وعده هایی که محقق نشده، را توضیح دهند.
وی افزود: هنوز دستمزد کارگران و کارمندان افزایش پیدا نکرده اما نرخ اقلام تا ۱۰برابر افزایش پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه بنا نداریم گفتمان خانگی خود را به دشمن بگوییم خاطرنشان کرد: از سازمان های نظارتی می خواهیم به فریاد مردمی که ۸هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند، برسند و نظارتها را سختگیرانه پیگیری کنند.

آیت الله فلاحتی به مشکلات موجود و نگرانی مردم اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب تمام هشدارها را به مسئولان دادند و ایشان دلسوزترین فرد برای ملت ایران، امت اسلامی و حتی ملت های مظلوم دنیا است

***

نمازگزاران امروز در شهرهای رضوانشهر، تالش، ماسال، شفت، سیاهکل، پره سر، حویق، اسالم و لیسار بعد از اقامه نماز جمعه و در حمایت از مردم فلسطین و آرمانهای قدس شریف، شعارهای ضدصهیونیستی سردادند و نابودی این رژیم غاصب را از خداوند منان خواستار شدند.

مدیر مسئول .

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نماز جمعه رشت آیت الله فلاحتی تجمع نمازگراران روز جهانی قدس

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است