یادداشت روز، ۲خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲

مدافعان سلامت شایسته تجلیل و تکریم اند

درست ازابتدای اسفند سال قبل تا ابتدای خرداد ماه امسال ، سه ماه است که پر انرژی، متعهدانه، با شرافت و با احساساتی انسان دوستانه، با حمیت ، سرفرازی و همتی بلند برای کمک به همنوع و هموطن به شیوه ای ستودنی در صحنه حضور ماندگار دارند. در این مدت خستگی برایشان معنا و مفهومی نداشته و شبانه روز در کنار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شرایطی فوق العاده سخت به دور از خانواده خدمتگذار مردم هستند و خم به ابرو نیاورده اند.
به قلم ، مجید محمدپور : نویسنده ، روزنامه نگار و استاد علوم ارتباطات

هیچ ادعایی هم ندارند و تنها دغدغه شان بازگشت سلامت افراد بیمار است و بس. با لباسها و پوششهایی مخصوص، ماسک، دستکش به ویژه در این روزها در سراسر کشور حتی در شمال ایران و در شهری مانند رشت مرکز استان گیلان که دمای هوا به 34 درجه سانتی گراد  و در جنوب کشور به 45 درجه رسیده است، بدون هیچ منتی خدمت می کنند و واقعا "این ها شایسته تجلیل، تقدیر و سپاسگزاری هستند".
به راستی که مدافعان و ایثارگران سلامت به گواه مستندات غیر قابل انکار در عرصه خدمت به مردمشان  در سرزمین ایران فوق العاده خوش درخشیدند و با تقدیم شهدایی گرانقدر  به پرچم‌داران شهدای خدمت در کشور تبدیل شدند. حضور فعالانه، خالصانه و ایثارگرانه پزشکان و پرستاران و تقدیم این تعداد از شهدای خدمت؛ تجلی ایثارگری مردمانی پیشتاز در صحنه های گوناگون انقلاب است.
 آنها فرشتگانی هستند که با ثبت رکوردهای بی نظیر جهانی در حفظ سلامت جامعه در خط مقدم مبارزه و کنترل ویروس کرونا ایستاده‌اند تا بتوانند سلامت و آرامش را به جامعه بازگردانند؛ و حتما و  قطعا ملت ایران هیچگاه نام آنان که این روز‌ها جان خود را فدا کردند و در مسیر دفاع از سلامت ملت ایران به شهادت رسیدند را ، فراموش نخواهند کرد. برادر زاده عزیزم خانم دکتر محمدپور یکی از این مدافعان است که تمام این ماهها را در تهران در خدمت بیماران کرونایی  با همه وجود و به شایستگی خدمت می کند.

تفاوتی ندارد این عزیزان سپید پوش  بزرگ منش در چه لباسی باشند، پزشک، مدیر بیمارستان، سرپرستار، پرستار، بهیار، کادر خدماتی و ....همه پای کار هستند تا  در مسیر مبارزه جانانه علیه ویروس کروناسلامت را به جامعه بازگردانند.
عده ای زیادی از آنها هم در همین لباس به علت همجواری و ارتباط با بیماران خودشان به کووید 19 مبتلا شده و جانشان را فدای مردم و سلامت بیمار کردند.
به راستی ، این همه خدمت و دفاع از سلامت جامعه چقدر می ارزد. شما مدیران حوزه پزشکی ، مسئولان بودجه و مدیران اجرایی کشور با همه دلسوزی ها و دغدغه هایتان برای این همه خدمت صادقانه و بی منت چه بهایی تعریف کرده اید. اساسا حواستان به مدافعان سلامت جامعه هست.؟
در این اوضاع و احوال ویژه جهانی که کشورایران هم درگیر ویروس کرونا شده، شایسته نیست  به موازات این همه خدمت بی منت عده ای با بی انصافی این نقش آفرینی های بی بدیل و تاثیر گذار را فقط وظیفه آنها بشمارند در حالی که خودشان هرگز به وظایف شان در جامعه عمل نکرده و نمی کنند.
اکنون زمان آن فرا رسیده که دیگر حقوق و پاداش و اضافه کار و کارانه و امثال آنها متعلق به  این قشر همیشه در صحنه روی زمین بماند و حتی برخی شان برای حقوق عقب افتاده خود جلوی فلان دانشگاه علوم پزشکی یا در تهران تجمع کنند.
از نگاه نویسنده ، با همه مشکلات موجود ناشی از تحریم ها و کمبود بودجه ، شایسته تر آن است ، اگر شده -  دهها هزار مدیر دستگاههای دولتی که حقوقی بالاتر از پنج  تا هفت میلیون تومان در ماه دریافت می کنند، درصد قابل توجهی از حقوق شان را برای مدتی به حساب خزانه بازگردانند یا آنکه در حسابی از وزارت بهداشت و درمان واریز کنند که این مدافعان عزیز بدون آنکه ذهن شان لحظه ای از بیمار و درمان دور شود، به خدمت صادقانه شان ادامه دهند

قاسم نعمتی شاعر کشورمان سروده‌ای  دارد......

با لباسی سپید می‌آیی
عاشقانه  کنار هر بیمار
می‌شوی با نگاه پُر مِهرت
لحظهٔ سخت ؛ یار هر بیمار

***
ما به این صبر و استقامتتان
ای بزرگان عشق مدیونیم
باتمام وجود پیر و جوان
از شما عاشقانه ممنونیم

کلام آخر اینکه، همه مدیران و مسئولان مرتبط  در این راستا بی منت همه همت و تلاششان را بگذارند تا این سپید پوشان آسمانی که عاشقانه شبانه روز در کنار بیماران هستند، لحظه ای سخت تر از حضور در محیط مراکز درمانی نداشته باشند و همچنان همه دغدغه شان خدمت به سلامت جامعه باشد.  انشاء الله
مدیر مسئول – 2 خرداد 1399

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مدافعان سلامت کرونا مسئولان کشور ایثارگران سلامت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است