تولید برگ سبز چای افزایش یافت

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه واکنش: رئیس سازمان چای اعلام کرد: به علت شرایط جوی مناسب و بهزراعی باغات، میزان تولید برگ سبز چای تاکنون 10 درصد افزایش را نشان می دهد.


جهانساز  در جلسه شورای اداری که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه گیلان قطب مهم چای در کشور است، اظهار کرد: امروز صنعت چای استان در مقایسه با ۲۰ سال پیش در شرایط بهتری قرار دارد.

وی با بیان اینکه حدود ۲۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان زیر کشت چای است، تصریح کرد: تولید چای در ۱۳ شهرستان استان انجام می شود.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه قیمت برگ سبز چای به معنای افزایش قیمت چای خشک نیست، یادآور شد: این افزایش قیمت در خرید برگ سبز چای در راستای افزایش هزینه های تولید برای کشاورزان است و نباید به مصرف کننده تحمیل شود.

جهانساز با تاکید بر اینکه خرید تضمینی به نفع چایکاران نیست زیرا با حداقل سود در نظر گرفته می شود، گفت: قیمت تضمینی برگ سبز چای درجه یک ۵۰ درصد و درجه دو ۲۷ درصد نسبت به گذشته افزایش یافته است.

وی با بیان شروع برداشت چای در استان از ۹ اردیبهشت آغاز و هم اکنون نیز ادامه دارد گفت: تاکنون بالغ بر ۴۹ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده که در بخش خرید برگ سبز چای از چایکاران در مقایسه با سال گذشته رشد چهار درصدی داشته ایم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : برداشت برگ سبز چای

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است