سرپرست شرکت برق منطقه ای گیلان:

گیلان ظرفیت تبدیل به قطب تولید انرژی غرب آسیا را دارد

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه ی منطقه ای واکنش: سرپرست شرکت برق منطقه ای گیلان اعلام کرد: این استان به موازات تولید انرژی از طریق برق آبی" سدها" ، توربین های بادی در منجیل و رودبار با بهره مندی از انرژی خورشیدی توان تبدیل شدن به قطب انرژی ایران و حتی غرب آسیا را دارا است.

مهندس بهمن داراب زاده امشب در سیمای مرکز گیلان با اشاره به بازدید کارشناس های وزارت نیرو به ویژه در بخش انرژی های نو از منطقه لوشان و رودبار در جنوب استان توضیح داد: سرمایه گذارانی هم برای تولید انرژی خورشیدی مراجعه کرده اند و با بررسی هایی که انجام می شود، در آینده در این خصوص تصمیم های مهمی اتخاذ خواهد شد.
به اظهار وی ، بعکس تصوراتی که در مورد گیلان وجود دارد، این استان به علت داشتن روزهای آفتابی طولانی بدون وجود ریزگردها در جنوب موقعیت بسیار عالی در حوزه انرژی خورشیدی دارد.
وی با تاکید بر اینکه استان گیلان هم اکنون نیز انرژی مازاد بر مصرف مردم و بخش صنعت را به دیگر استان ها صادر می کند، یاد آور شد: این شرکت برای سالهای آینده تا 1405 راهبردها و طراحی های مناطب  را تدوین کرده است و همه تلاش مدیریت و کارکنان این مجموعه تامین انرژی پایدار برای منطقه و کشور است.
سرپرست شرکت برق منطقه ای گیلان با عنوان این مطلب که ماموریت این شرکت انتقال برق از مبداء تولید تا زمان توزیع است ، اظهارکرد:  شرکت طی چهار سال اخیر بعنوان یک مجموعه الگو و برتر در کشور مطرح شده است و این مهم با طرح های نوین و اتکای به متخصصان جوان و توان داخلی میسر شده است.
این شرکت در سال 1397  با یک طراحی نوین با تجهیزات موجود و اتکا به ایده های مهندسان ظرفیت ها را افزایش داد که مورد توجه وزارت نیرو قرار گرفت و این طرح در دیگر استان ها به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.
مهندس داراب زاده گفت: صنعت برق یک صنعت راهبردی و زیر ساختی است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش تولید تجهیزات و امکانات به خودکفایی رسیده ایم  و آماده انتقال این دانش به دیگر کشورها هستیم.
زهرا رضائی-

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان شرکت برق منطقه ای مهندس داراب زاده قطب تولید انرژی غرب آسیا سیمای گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است