با سپاس بیکران از حافظان سلامت ،

10 تن چوب جنگلی و 3هزار قرص قاچاق در رودسر کشف شد

شبکه خبری گیلان 24: مرزبانان دریایی 10 تن چوب جنگلی قاچاق در رودسر کشف و ضبط کردند.

فرمانده مرزبانی گیلان گفت: برای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده های جنگلی، ماموران دریابانی بندرانزلی 10 تن چوب جنگلی قاچاق را در شهرستان رودسر کشف و ضبط کردند.
سرهنگ سهراب سجادی افزود: عملیات ماموران دریابانی بندر انزلی در اجرای  طرح مبارزه با قاچاق فرآورده های جنگلی درشهرستان های ساحلی گیلان با مشارکت مرزبانان دریایی بندرانزلی وماموران منابع طبیعی و آبخیزداری استان در حال اجراست
در خبر توضیح داده نشده که این مقدار چوب از کجا به دست آمده و در مرز دریا چه می کرده و این چندمین بار است که دریابان ها چوب جنگلی را کشف می کنند.
حتی شایسته است پس از این خبر داده شود که با قاچاقچیان در دستگاه قضایی چگونه رفتار شد و آنها دو باره آزاد و به جنگل بازگشتند یا آنکه زندان طولانی مدت دارند.
جنگل های استان گیلان به خصوص در شرق استان و در شهرستانهای رودسرو  املش  هر روز قلع و قمع می شوند و درصدی از آنها به دام ماموران می افتند. بسیاری از کسانی که به جنگلها تجاوز می کنند، زمین خواران هستند که با قطع جنگل و تصاحب اراضی اقدام به ساخت و ساز می کنند.
اینکه دستگاه های مسئول چه می کنند و چرا با این فاجعه زیست محیطی برخورد لازم نمی شود ، مشخص نیست.
تشکل های زیست محیطی که در خواب خوش به سر می برند. آنها باید لحظه به لحظه این موارد را رسانه ای کرده و افکار عمومی را نسبت به این فجایع آگاه و حساس کنند.
باید از مدیران و دستگاه قضایی بخواهند که به متخلفان با شدت برخورد شود تا عبرتی شود. متجاوز به جنگل های هیرکانی چند میلیون ساله روز و شب  درختان را قطع و جنگل را نابود کرده و در دادگاه چند سال زندان یا مقداری جریمه نقدی می شود و دو باره به تجاوزش ادامه می دهد.
خوب است که مردم شمال و گیلان هم نظری در این خصوص بدهند، اگرچه بعید می دانیم چنین شود و همه در خوابند!!
***

کشف 3 هزار قرص ترامادول در رودسر!!

فرمانده ‎انتظامي‌ رودسر گفت : ماموران انتظامی 3 هزار عدد قرص ترامادول غیر مجاز را در چابکسر کشف کردند.
سرهنگ بابک علیزاده افزود : ماموران با کشف این مقدار قرص فرد 36 ساله را دستگیر کردند.
وی  گفت : متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شد..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : چوب جنگلی قرص قاچاق رودسر گیلان تجاوز

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است