رییس دانشگاه عوم پزشکی گیلان ،

ابتلای به ویروس کرونا قابل پیشگیری است

شبکه خبری گیلان 24: رییس دانشگاه عوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هر فردی که مشکوک به کرونا باشد تحت نظر قرار گرفته شده است، گفت: با رعایت اصول بهداشتی می توان از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرد.

ییس دانشگاه عوم پزشکی گیلان در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری وبداگیلان  با بیان اینکه کسانی که  مشکوک به ویروس کرونا هستند،  بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می شود، تصریح کرد: پیش بینی دانشگاه علوم پزشکی گیلان این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستند.

دکتر ارسلان سالاری خاطرنشان کرد: هر فردی که مشکوک به کرونا باشد تحت نظر قرار گرفته شده است. وی افزود: مردم نگران نباشند، به خصوص اینکه شدت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزای H1N1 که پاییز امسال آن را کنترل کردیم، کمتر  است.  ضمن اینکه هنوز با مواردی از بیماری ضعیف تر از آنفلوانزای B در کشور مواجهیم و بیشتر بیماران تنفسی از این نوع است.

وی با اشاره به این مطلب که ویروس کرونا برای بیماران مزمن از جمله دیابتی ها، بیماران قلبی، افراد دارای عفونت مزمن و نقص ایمنی می‌تواند خطرناک باشد، گفت:  مهم این است که مردم اصول بهداشتی مانند شست و شوی مداوم  دست ها و استفاده از ماسک را هنگام بیماری رعایت کنند.

رییس دانشگاه عوم پزشکی گیلان افزود: آمارهایی که برخی در مورد تعداد مبتلایان  به ویروس کرونا را اعلام می کنند، صحیح نیست و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان صادقانه هر موردی از کروناویروس را که اثبات شود، به مردم اعلام می کنند

دکتر سالاری  نگفت که تاکنون چند نفر در گیلان به این ویروس دچار شده یا جان باخته اند، تنها در پرتال دانشگاه علوم پزشکی پیام تسلیت به خانواده دکتر کوچکی نیاز شاغل در آستانه اشرفیه که بر اثر این بیمار جان باخت مشاهده می شود.
مردم سراسر استان به خصوص مردم رشت با انتشار جان باختن دو نفر بر اثر کرونا به صورت مداوم به دنبال ماسک هستند و عصر امروز جمعه در خیابان نواب گلسار رشت یک داروخانه که تعدادی ماسک داشت ، مقابل آن مردم صف بسته بودند.
شایسته است که دانشگاه علوم پزشکی در باره کمبود و نبود ماسک هم اطلاع رسانی کنند و اینکه افراد نگران در صورت نبود ماسک باید چه کنند..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ویروس کرونا گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است