در تعطیلات نوروز امسال،

هتلها ومهمانپذیرهای گیلان نباید قیمت را زیاد کنند

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه واکنش: هیچ یک از واحدهای اقامتی استان گیلان اجازه افزایش قیمت و گرانفروشی در ایام نوروز ۹۹ را ندارند .

گیلان  ۱۰۷ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی دارد.

شهرود امیرانتخابی  مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان گفت: نرخنامه های مصوب واحدهای اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مجتمع های گردشگری، رستوران های بین راهی و سفره خانه ها  که معمولا در شهریور هر سال ابلاغ می شود امسال نیز انجام و برنامه ریزی برای بازدیدهای مشترک با سایر دستگاه های اجرایی برنامه ریزی شده است.
وی اظهار داشت: همچنین بازدید از کلیه تاسیسات گردشگری استان در نوروز ۹۹ طی دو مرحله توسط چهار اکیپ بازرسی برنامه ریزی شده که به کنترل نرخ نامه های مصوب، نصب پروانه بهره برداری، تمدید کارت بهداشتی، بررسی کمیت و کیفیت اغذیه و رعایت نکات بهداشتی و ... در این واحدها می پردازند.
به گزارش ایرنا امیر انتخابی ادامه داد: تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن وتجارت، اماکن نیروی انتظامی همکاران مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در برنامه ریزی و اجرای طرح نظارت نوروزی هستند.
امیرانتخابی بیان کرد : " گیلان رویایی سبز در بستری از تاریخ کهن " شعار سال ۹۹ انتخاب شده و تبلیغات شهرستانها نیز بر همین اساس انجام می گیرد.   
وی، برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های خوراک در شهرستان های مختلف، آئین های بومی و فرهنگی و برنامه های نوروزگاه را از دیگر اقدامات و برنامه های نوروزی گیلان عنوان کرد.
وی با بیان اینکه برای توسعه گردشگری نباید تنها به دستگاه متولی اکتفا کرد بلکه همه دستگاه ها باید برای توسعه گردشگری پای کار بیایند، عنوان کرد: بخشنامه های نوروزی به کلیه مراکز گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی در خصوص آمادگی کامل برای پذیرایی از میهمانان نوروزی ارسال شده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان هتل ها تعطیلات نوروز افزایش قیمت مدیر کل میراث فرهنگی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است